Bělení zubů po domácku – ano nebo ne

Určitě jste již četli nebo slyšeli o způsobech, jak si vybělit zuby i doma s pomocí pár jednoduchých ingrediencí. Ne všechny způsoby bělení zubů jsou bezpečné a zdravé. Přečtěte si více o benefitech a rizicích bělení zubů po domácku.

Co zabarvuje zuby?

Pojďme na to od začátku. Jaké potraviny, nápoje a další látky zabarvují naše zuby do žluta a narušují zubní sklovinu? Mezi potraviny patří tmavé omáčky jako například sójová a kari, dále je to ovoce jako borůvky, ostružiny, třešně nebo granátová jablka.

Potraviny a zuby
Skladkosti a umělá barviva v potravinách způsobují žloutnutí zubů.

Mezi nápoje, které škodí zubům patří zejména káva, kterou pije dennodenně většina dospělých lidí. Kromě kávy to je i černý čaj a červené víno. Nápoje, které ničí zubní sklovinu jsou bublinkové a kolové sladké limonády, kyselé nápoje a energetické nápoje.

Kromě věcí, které konzumujeme a pijeme škodí zubům i kouření. Pokud se tedy rozhodnete vybělit si zuby, měli byste omezit nebo úplně vysadit kouření cigaret.

Přírodní bělení nebo umělé přípravky?

Na internetu najdete mnoho způsobů, jak si vybělit zuby. Než některý z nich vyzkoušíte, měli byste si jeho účinky důkladně prověřit u odborníka. Nejznámějším způsobem, jak si vybělit zuby, je umýt je špetkou sody smíchané s trochou vody. Tato kombinace vytvoří provizorní zubní pastu, kterou si zuby jemně vyčistíte na pár minut.

Zubní pasty, různé vody a jiné chemické přípravky. Toto je druhý způsob jak si vybělit zuby v domácím prostředí. Bělící zubní pasty, zubní pásky a roztoky se nejvíce prodávají na boj se žlutými zuby. Mezi nejméně škodlivý způsob patří zubní pasty, které častokrát ale nijak nezmění barvu vašich zubů. Bělící zubní pasty jsou vhodné na udržování barvy zubů, se kterou jste spokojen.

Před jakýmkoliv bělením zubů byste se měli poradit se zubařem a zjistit, který způsob je pro vás vhodný a čím si nezničíte sklovinu ani dásně.

Před používáním bělících prostředků a jiných šalamounových domáckých technik zkuste vysadit zmíněné potraviny a nápoje a ke zlepšení barvy zubů dojde také. Nečekejte však, že pokud po letech přestal pít kávu a kouřit cigarety, stanou se z vašich zubů bílé perličky.

Raději odborně

Bělením zubů doma nedosáhnete úplné zesvětlení barvy, ale odstraníte pouze povrchní zabarvení, které se časem vrátí. Chcete-li zuby zesvětlit pořádně, nechte si je vybělit profesionálně u odborníka. Tento typ bělení je sice finančně náročnější, ale je také efektivnější a v hlavním řadě je nejbezpečnější.

Profesionální
Pokud chcete mít bílé zuby, nechte se o ně postarat raději profesionála.
  • Komentáre
  • Podobné články
0
Novinky Strava Zdraví

Cukr náš každodenní

0
Móda Novinky Trendy

Šaty dělají člověka! Kým budete na plese vy?

0
Novinky Strava Zdraví

Zdravé nanuky, z nichž se netloustne

Navigácia

Magazíny