5 věcí, které se změní ve vašem životě, když omezíte sociální sítě

Pamatujete si, když sociální sítě otřásly celým světem? Skupiny na Facebooku, zábavné filtry na snapchat i perfektně nastajlované fotky jídla na Instagram. V posledních letech se však setkáváme s názorem, že sociální sítě ničí naše duševní zdraví, šlapou po našem sebevědomí a ovlivňují obraz, který máme o světě kolem nás.

Chceme držet krok s dobou. Chceme vědět, co se děje u sousedů i na druhé straně zeměkoule. Díky sociálním sítím najdeme tu nejlepší restauraci ve městě, kamarádce dáme jedním klikem najevo, jak moc se nám líbí fotka jejího pejska a sami se pochválíme pozdravem z exotické dovolené. Jsme ve spojení, najdeme inspiraci i zábavu. Je to s těmi sociálními sítěmi opravdu tak špatné? Vyzkoušejte krátký detox a přesvědčte se sami. Co by mělo omezení sociálních sítí (alespoň teoreticky) změnit ve vašem životě?

Přestanete se porovnávat

Sociální sítě podvědomě vnímáme jako soutěž. Kdo navštíví více zemí, kdo stráví více času ve fitku, kdo bude mít více srdíček a komentářů … Tento druh soutěživosti není zdravý. Přestávka od sociálních sítí vám umožní spojit se se všemi úžasnými věcmi, které ve svém životě máte, aniž byste se porovnávaly s jinými lidmi.

instagram
Neustále porovnávání se s ostatními lidmi není zdravé.

Budete produktivnější

Průměrně stráví každý z nás na sociálních sítích zhruba hodinu denně. Nezní to jako úplná katastrofa (vždy je to přece méně než 3,5 hodin strávených před televizí), ale pokud sami víte, že byste tento čas dokázali využít lépe, vyzkoušejte to. Možná se budete vědět lépe soustředit na práci, zlepšíte se v cizím jazyce nebo podniknete velký úklid domácnosti.

Budete se více hýbat

Čas strávený na sociálních sítích je jen málokdy aktivní. Sedíme, ležíme, pohybujeme pouze prstem po displeji. Pokud se tohoto lákadla vzdáte, budete mít více chuti postavit se z gauče a více času rozhýbat své tělo. Co lépe můžete udělat pro své zdraví?

turistika
Na svůj oblíbený sport nebo procházku v přírodě budete mít více času.

Spojíte se se skutečným světem

Množství online přátel vám nezaručí pocit upřímného spojení. Sociální média nám pomáhají zůstat v kontaktu s lidmi, které nemáme vedle sebe, ale pokud zcela nahradí skutečný kontakt, můžeme se cítit izolovaně a osaměle. Odhlaste se a vyběhněte s kamarádkou na kávu, přinese vám to více štěstí, než posílání zpráv.

Zlepšíte si celkovou náladu

Teorie o tom, že sociální sítě způsobují depresi, jsou potvrzeny i studiemi. Pokud se v cítíte pod stresem, zažíváte úzkost nebo špatnou náladu, vyzkoušejte omezit používání sociálních sítí. Dovolí vám to uvolnit se a vaše celková nálada se zlepší.

Usmívající se žena
Bez neustálého kontrolování sociálních sítí stoupne vaše nálada.

Vyzkoušeli jste už někdy digitální detox? Jako omezení sociálních sítí změnilo váš život?

  • Komentáre

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Upozornit na
  • Podobné články
0
Novinky Strava Zdraví

Cukr náš každodenní

0
Novinky Rozhovory Sport Zdraví

Lucia Debnárová: Už mě nebaví mužům vysvětlovat, že sportovní přetláčení je jiné, než to v rámci zábavy u piva

0
Novinky Péče o tělo

Jak dosáhnout bezchybnou pedikúru?

Navigácia

Magazíny