Jak pečovat o barvené a zesvětlené vlasy

Nový střih nebo změna barvy vlasů je vždy dobrodružstvím. Barvíte si vlasy sami doma, pomůže vám s tím dobrá kamarádka, nebo navštěvujete profesionální kadeřnický salón? V každém případě je třeba myslet na to, jak se o čerstvě obarvené vlasy budete starat.

Ani trvanlivá barva nezůstane stejná celé měsíce. Zvykne se vymývat, blednout a ztrácí lesk. Nezáleží při tom na odstínu, který zvolíte. Pokud si vlasy zesvětlíte, můžete se setkat s jiným problémem. Vlasy budou suché a začnou chytat žluté nebo oranžové odlesky. Jak se tedy starat o barvené vlasy, aby vydržely dlouho krásné?

Po barvení semi-permanentní barvou

Tyto barevné přelivy zanechají ve vlasech pigment, ale nevytáhnou přirozenou barvu vašich vlasů. Můžete je střídat velmi často a seženete je v množství odstínů. Nevýhodou ale je, že se rychle vymývají.

Nemyjte si je příliš často

Šampon vytáhne barvu z vlasů po každém umytí. Pokud si vlasy umyjete každý den, semi-permanentní barva zmizí už do dvou týdnů. Místo běžného mytí vyzkoušejte suchý šampon. Vlasům dodá svěžest.

Myjte je studenou vodou

Horká voda otevírá strukturu vlasů a dovolí pigmentu, aby se z nich jednoduše vymyl. Barvené vlasy proto omývejte studenou vodou. Díky ní barva více vydrží a vlasy budou lesklé.

Vsaďte na barevný kondicionér

Pokud používáte barvu, kterou lze ředit s kondicionérem, přidejte malé množství zvoleného odstínu do vašeho běžného kondicionéru. Vlasům tak dodáte novou dávku barvy po každém umytí.

Po barvení permanentní barvou

Konzistentní barvy nejdříve zesvětlí vaši přirozené vlasy a následně do nich vloží barevný pigment. Tyto barvy zvyknou blednout hlavně v případě, že máte slabé, suché a poškozené vlasy.

Používejte masky na vlasy

Hydratační masky na vlasy jsou skvělým způsobem, jak vlasy udržet zdravé a lesklé. Používejte je alespoň jednou týdně. Alternativou jsou také přírodní oleje, například kokosový olej. Ten můžete ve vlasech nechat během celé noci.

Vyhněte se tepelné úpravě vlasů

Čím více fénování, kulmování a žehlení vaše vlasy podstoupí, tím více se budou lámat a třepit. Používejte přípravky na ochranu před teplem pokaždé, když se rozhodnete vlasy upravit tímto způsobem.

Zvolte správný šampon

Vyberte šampon určený na barvené vlasy, například s obsahem kofeinu nebo keratinu. Pomohou vám posílit obarvené vlasy a zároveň ušetří barevný pigment pro vymýváním.

Barvené vlasy
Barva vydrží nejdéle na zdravých vlasech.

Po zesvětlení vlasů

Zda jste se rozhodli jít na blond, nebo vlasy nabarvit na světlejší barvu, než je vaše přirozená, čelíte stejným problémem. Odbarvené vlasy jsou mimořádně oslabené a zvyknou se vysoušet. I ten nejkrásnější blond odstín se časem přemění na teplou, téměř žlutou barvu. Jak tomu předejít?

Používejte fialový šampon

Fialový šampon odstraní žluté odlesky z vlasů. Nemusíte se bát, že by vaše vlasy skutečně obarvil na fialovo. Postará se jen o to, aby byl tón barvy chladnější.

Pozor na alkohol

Na suché a poškozené vlasy byste neměli aplikovat přípravky s obsahem alkoholu. Ten vlasy vysuší ještě více. Spreje na vlasy, tužidla a jiné fixační přípravky používejte pouze střídmě. Opatrně is toaletními vodami a parfémy – nikdy je nestříkejte přímo na vlasy.

Chraňte se před sluncem

I zde platí, že suché a oslabené vlasy mohou dopadnout velmi špatně. Během léta dávejte pozor na sluneční paprsky, zejména v případě, že trávíte čas u moře nebo v bazénu. Mokré vlasy jsou slunečním zářením poškozené nejsnadněji.


  • Komentáre
  • Podobné články
0
Móda Módní seriál Trendy

Základy šatníku – červená rtěnka

0
Novinky Péče o tělo Zdraví

Pleťové masky, které si připravíte i doma

0
Móda Módní seriál Novinky

Velký svatební speciál – vysněná kytice

Navigácia

Magazíny