Tip na knihu: Jak se stát Pařížankou … ať žijete kdekoliv

Ženy i muži po celém světě si už od nepaměti kladou otázku, čím to je, že jsou Pařížanky takové šarmantní a elegantní. Je za tím tvrdá dřina nebo se takové už rodí? V knize Jak se stát Pařížankou … ať žijete kdekoli se dozvíte, že být Pařížankou není snadné, ale musí to tak vypadat.


Čtyři Pařížanky a nerozlučné přítelkyně Anne Berestove, Audrey Diwanová, Carolinede Maigretová a Sophie Masová napsaly jakéhosi průvodce chováním, vlastnostmi, návyky a životní filozofií pařížských žen, kterými se řídí a které se dědí z generace na generaci.

Kniha Jak se stát Pařížankou ... ať žijete kdekoliv.
Kniha Jak se stát Pařížankou … ať žijete kdekoliv.

Nejslavnější Pařížanky nejsou z Paříže

Na začátku knihy najdete seznam nejslavnějších Parížanek, který vás pravděpodobně překvapí. Ani jedna z nich se totiž v Paříži nenarodila. Ony se v ní přerodily. Autorky zde zmiňují například Marii Antoinettu, Romy Schneiderovou či Jane Birkinovou, které jsou dodnes inspirací mnoha žen.

Pařížanka pochází často odjinud. V Paříži se nenarodila, ona se v ní přerodila.

Kniha Jak se stát Pařížankou ať žijete kdekoliv
Vždy se snažte být přirozená, jak vzhledem, tak i chováním.

Buď vždy připravená

Autorky prozrazují, že pařížský šarm tvoří nedbalé detaily, které jsou však dobře promyšlené. Podstatou je, aby to vypadalo tak, že se o to vůbec nesnažíte. V knize vás provedou základními módními a kosmetickými radami. Dozvíte se, čemu se máte vyhnout a co by vám naopak v šatníku nemělo chybět, jaké nosit šperky nebo proč Pařížanky milují černou. Nečekejte však, že tato kniha bude jen o módě. Pařížanky vědí, že jejich šarm není jen odrazem toho, jak vypadají, ale jeho podstata se ukrývá v chování, intelektu a vyjadřování.

Buď vždy žádoucí. Ať už v neděli ráno v pekárně nebo když se uprostřed noci vydáš koupit šampaňské, ba i tehdy když čekáš na děti před školou. Člověk nikdy neví.

Kniha Jak se stát Pařížankou ať žijete kdekoliv
Móda je neodmyslitelnou součástí života Pařížanek.

Kniha také prozrazuje, jak Pařížanka vnímá manželství a mateřství. Přestože roli matky vykonává důsledně, někdy prostě musí upřednostnit samu sebe. „Občas děti podplácí bonbóny, aby si mohla přes telefon poklábosit s nejlepší přítelkyní.“

Kniha Jak se stát Pařížankou ať žijete kdekoliv
Pařížanka jako matka nezapomíná ani na sebe.

Jaké jsou tedy Pařížanky ve skutečnosti?

Kromě zmíněných témat v knize najdete chutné recepty, tipy na dobré francouzské knihy a filmy a také místa, která byste v Paříži měli navštívit. Knihu však musíte brát s nadhledem, protože přesně tak byla psaná. Samozřejmě, že Pařížanky nenosí jen boty na podpatku a také se jim stane, že některé dny mají zcela otřesné. Důležité je, že se tím navenek nedají rozhodit a i když vědí, že nejsou dokonalé, nikdy se tak nepřestanou tvářit. A v tom je jejich skutečná odvaha. Protože nikdo není dokonalý. Ani Pařížanky.

Světu vládne móda. A módě vládnou Pařížanky. Zda je to opravdu tak? Vlastně na tom nezáleží. Svět potřebuje iluze.

Kniha Jak se stát Pařížankou ať žijete kdekoliv
V knize najdete i tipy na stolování a chutné recepty.

 

  • Komentáre
  • Podobné články
0
Novinky Strava Zdraví

Velké snídaňové dilema: co ano a co ne?

0
Novinky Péče o tělo Zdraví

Proč i štíhlé ženy mají celulitidu?

0
Relax Zdraví

Vydejte se na procházku!

Navigácia

Magazíny