Chcete být in? Vraťte se k folklóru!

Ne, nechceme od vás, abyste se navlékli do kroje a takto šli do práce. Je však fajn vzpomenout si na krásné české tradice a vnést kousek z nich do našich životů. Tuto sezónu se módní návrháři opět vracejí k folklóru a ze zapomnění vytahují motivy, výšivky, vzory, materiály … Zkuste zapátrat ve skříních vašich babiček a možná objevíte nějaký kousek, který vám budou všichni závidět.

Říká se, že z minulosti je třeba se poučit a neopakovat ji. V případě módních trendů to však neplatí stoprocentně. Tuto sezónu módní návrháři ve velkém recyklují lidové prvky a přidávají je na všechny kousky oblečení a doplňků. Obnovte spolu s nimi krásné české vzory a staňte se nepřehlédnutelnou módní ikonou.

Český folklór a vzory
Český folklór je bohatý na vzory, které se opět vracejí do módy.

Folklór stále žije

Navštivte babičku na vesnici, zamiřte do její skříně a určitě najdete kousky oblečení, za které by se nemuseli stydět ani světoví designéři. Folklór se opět dostává na výsluní a všechny módní značky si to velmi dobře uvědomují. Česká republika se navíc může pochlubit krásnými a propracovanými výšivkami, které by neměly upadnout v zapomnění.

Folklór a tradice
Návrat k tradicím hlásají i známé Češky, přidejte se k nim.

Originální svatba

Mnohé svatby jsou i v současnosti plné tradic a „čepčení“ je jednou z nich. Nevěsta se oblékne do kroje a na hlavu dostane čepec. Když se vám tato myšlenka zcela nezamlouvá, ale ctíte tradice, zvolte jinou cestu – lidový motiv na svatebních šatech. Nevěsty nejčastěji sahají po vyšívaném opasku. Pokud chcete být sladěna se svým vyvoleným, uvažte mu vyšívanou kravatu. A hostům pošlete pozvánky s folklórním motivem.

Lidové detaily

Máte pocit, že byste se v šatech s výšivkami cítila jako babička? Jděte na to pomalu. Vyšívaná kapsa na košili, jemná výšivka na rukávech, límci nebo zadních kapsách kalhot. Vezměte kousek oblečení, který jste na sobě neměla už celou věčnost a pusťte se do vyšívání. Výšivky inspirované folklórem neobcházejí ani doplňky a najdete je i na kabelkách, botách, náušnicích a zejména brožích.

Folklór a móda
Lidové vzory najdete na všech kouscích oblečení a doplňcích.

Móda je nevyzpytatelná a to, co se nosilo včera, už nemusí být moderní dnes. Platí to i opačně, vždyť móda se recykluje a vše staré se opět vrací. Ukažte, že jste hrdá na svou zemi a její tradice. Folklór je opět v kurzu, a když vás v takovém originálním kousku uvidí babičky, určitě se potěší.

  • Komentáre
  • Podobné články
0
Novinky Péče o tělo Zdraví

Hroší kůže na patách je out. Takto se jí zbavíte

0
Novinky Péče o tělo Zdraví

Pleťové masky, které si připravíte i doma

0
Móda Novinky Trendy

Šaty dělají člověka! Kým budete na plese vy?

Navigácia

Magazíny