5 nejstylovějších interiérových barev pro rok 2017

Pokud sledujete trendy nejen v oblasti módy, ale i interiérů, určitě jste netrpělivě čekali na barvu roku 2017. Zde je výběr 5 nejstylovějších barev pro následující období. Doporučujeme je v interiéru aplikovat ve formě doplňků a textilií.

Zelená

Každoročně designéři netrpělivě čekají na barvu roku podle firmy Pantone. Tentokrát zvítězila svěží zelená se žlutým podtónem. Greenery, jak ji nazvali, je symbolem naděje v časech bouřlivého společenského a ekonomického života. Představuje vzkvétající zeleň a přírodu. Pantone se tentokrát spojil se službou Airbnb, aby společně motivovali majitele nemovitostí v nabídce tohoto portálu, ať přidají do svých interiérů více zeleně. Můžete tak udělat i vy, a to prostřednictvím tapety s botanickou tématikou, zeleným nátěrem, akcentem na nábytku, květinami či dekoracemi. Přenést zeleň zvenku do interiéru vytváří iluzi přírody, snižuje úzkost a zvyšuje sebevědomí.

Barva roku 2017 podle Pantone
Zelená barva je symbolem naděje a návratu k přírodě.

Popelavě modrá

Popelavě modrá barva je neutrální odstín, který se velmi snadno kombinuje. Je to zároveň barva roku 2017 podle AkzoNobel. Tato společnost každý rok přináší trendy barevnou paletu, kterou připravují odborníci na barvy z týmu Dulux. Popelavě modrá, v originále Denim Drift, dobře funguje s jinými odstíny modré. V kombinaci se světlými odstíny vytváří vzdušný efekt, s tmavými působí dramaticky. Denim Drift má symbolizovat krásu přítomného okamžiku.

Barva roku 2017 podle Dulux
Popelavě modrý odstín je vzdušný, ale umí působit i dramaticky. Foto: Dulux

Černá

Černá barva se poměrně často objevovala v únoru na výstavě ve Stockholmu. Trendy pro rok 2017/2018 na ní představila interiérová designérka Lotta Agaton, která si pro hlavní téma „Kontrasty“ zvolila tmavé barvy jako reakci na politickou a ekonomickou situaci ve světě. I když byste to možná nečekali, design a politika spolu souvisí. Kromě černé a šedé předpověděla i vzestup tmavých tónů jiných barev. Vy černou v interiéru aplikujte spíše na menších plochách, například na tabulovou stěnu, na kterou můžete psát vzkazy křídou, nebo ve formě doplňků jako vázy, svítidla nebo deky se vzorem.

Barva roku podle výstavy ve Stokholmu
Tmavé tóny jsou na vzestupu. S černou buďte raději opatrní.

Terakota

Návrat k přírodě je in. Terakota najde své uplatnění hlavně na stěnách v podobě cihlových obkladů nebo starých dobrých terakotových květináčů. Oživí interiér v dnes tak oblíbené bílé a šedé podle skandinávského vzoru a výborně se hodí do prostor s industriálním nádechem. Její univerzálnost ji předurčuje i do interiéru s rustikálním charakterem. Matná povrchová úprava podlahy v této barvě zaručí moderní vzhled. Krásnou barvu terakoty jsme mohli v březnu obdivovat i v podobě čalounění sedacího nábytku na výstavě Nábytok a bývanie v Nitře.

Terakota barva v interiéru
Terakotovou barvu najdeme například na stylových obkladech z cihliček.

Taupe

Aby toho nebylo málo, kromě Pantone Color Institute a AkzoNobel barvu roku 2017 vyhlásila i firma Sherwin-Wiliams (největší americký výrobce nátěrových hmot). Podle jejích předpovědí, se bude v interiérech častěji objevovat Poised Taupe, která vytváří příjemnou atmosféru a přináší pocit domova. Je zosobněním dánského významu hygge. Pro ty, kteří stále netuší, taupe je šedohnědý odstín. Je neutrální a působí uklidňujícím dojmem. Kombinovat ho můžete s barevnou paletou od šedé až po světlehnědou.

Barva roku taupe podle Sherwin-Wiliams
Odstín taupe vytváří příjemnou atmosféru a snadno se kombinuje. Foto: Sherwin-Wiliams
  • Komentáre
  • Podobné články
0
Novinky Relax Sport Zdraví

Pevné tělo a čistá mysl s jógou a s pilates

0
Novinky Strava Zdraví

Zdravé nanuky, z nichž se netloustne

0
Cestování Lifestyle Novinky

Jak vypadají Velikonoce ve světě?

Navigácia

Magazíny