Barvy Vánoc

I vy se už nemůžete dočkat, kdy přijdou Vánoce a vy si po šíleném tempu konečně odpočinete, zavzpomínáte na uplynulý rok, strávíte společné chvíle s nejbližšími a dopřejete si chutné jídlo a pamlsky bez výčitek? Advent je tady, a tak je nejvyšší čas začít přemýšlet nad stylem a barvami, v nichž se bude odehrávat váš nejkrásnější svátek v roce. Držíte se tradičních barevných kombinací, zdobíte vánoční stromek podle nejnovějších trendů nebo jste kreativní duše, která svěří výzdobu své fantazii? Chcete-li nabrat inspiraci a dozvědět se, jaké jsou letošní trendy ve vánoční výzdobě, jste na správném místě.

Barvy, trendy a kombinace

Kombinace kovů

Aktuálně jsou velmi populární kombinace kovových prvků a jejich odstínů. To, co se nám kdysi zdálo nepředstavitelné a nevhodné, je nyní IN. Kombinace stříbrných a zlatých ozdob krásně ukáže, pokud ji vhodně doladíte černou barvou.

Vánoční stromeček se zlatými ozdobami
Zkuste zkombinovat zlaté vánoční ozdoby se stříbrnými v různých odstínech a výsledek okouzlí nejen vás.

Slitiny mědi – mosaz a bronz – spolu s růžovým zlatem nádherně vyniknou na vánočním stromku, štědrovečerním stole či adventním věnci, v kombinaci s bílou barvou.

Bronzové vánoční ozdoby
Bílé ozdoby spolu s odstíny bronzové jsou jedním z letošních hitů a jejich kombinace je půvabná.

Barvy roku

Na závěr roku, si růžovobílá a bleděmodrá pastelová barva, zaslouží pompézní rozloučení. Na vánoční dekorace a výzdobu použijte různé odstíny světle modré/světle růžové nebo jejich perleťový efekt. Skvěle se doplňují s šedou barvou a vhodné jsou i v kombinaci s černou.

Luxusní šmrnc světle růžové a světle modré dodáte, pokud je vhodně doladíte křišťálem, perlami či stříbrem. Krásně vyniknou i s přírodními materiály a doplňky.

Adventní věnec
Barva roku, šedá barva a adventní věnec – působivé spojení.

Přírodní materiály a prvky

Pro milovníky přirozených naturálních prvků máme skvělou zprávu. Hitem letošního roku je také výzdoba živými květinami, větvičkami a ozdobami zvířátek z přírodních materiálů. Hledejte nebo si vyrobte veverku, srnku či ptáčka ze šišek, rákosí, větviček a přírodních textilních materiálů.

Přírodní materiály skvěle ladí s výraznou limetkovou a čokoládovou, ale i se zlatou barvou.

Naturální způsob prostírání
Z nasbíraných šišek, větviček či bylinek, uděláte kouzelné prostírání.

Originální tipy

Zkombinujte styl vánoční výzdoby se stylem vašeho interiéru. Doplňky a ozdoby laďte v barvách a odstínech interiéru a jeho doplňků. Vánoční výzdoba bude působit důmyslně a přirozeně.

Pokud vás bude za štědrovečerním stolem více, okouzlete své nejmilejší originálními jmenovkami z vánočních ozdob. Na každou vánoční ozdobu napište jméno vašeho hosta vhodně zvolenou fixou nebo lepidlem, které poprášíte třpytkami. Vánoční jmenovky zvolte podle stylu stolování. Pokud používáte přírodní naturální materiály, jmenovky vyrobte z například z dřevěných ozdob. Pokud jste zvolili luxusní styl, použijte vánoční koule v odstínu barev stolování.

Velmi rychle proměníte své interiérové doplňky na vánoční tak, že k nim přidáte vánoční prvek. Například k svíčce položte nehořlavé ozdoby, vánoční koule, větvičky a postavte k ní ozdobu ve tvaru vločky, stromečku či soba. Dekorativní mísu naplňte koulemi v barvě a odstínech v jakých plánujete mít stromek nebo zkrášlete polštáře ozdobnou stuhou.

Nemáte čas a prostor na vánoční stromeček? V posledních letech se objevuje množství originálních nápadů, jak se s tímto problémem poprat. Použít můžete mini-stromek nebo si můžete pomocí různých materiálů vytvořit stromek na stěně – ze světýlek, které naaranžujete do tvaru stromečku, z dřevěných prkýnek, ozdobného papíru, či barevných látek. Fantazii se meze nekladou.

Originální vánoční stromeček
Za vlastnoručně vyrobený a originální vánoční stromek si získáte obdiv a uznání vašeho okolí.

Už víte v jakém stylu budou vaše letošní Vánoce? Pokud stále váháte, přečtěte si naše další tipy pro dokonalé Vánoce. Příjemnou vánoční náladu při zútulnění a „zvánočnění“ vašeho příbytku.

  • Komentáre
  • Podobné články
0
Móda Trendy

Jak vybrat sluneční brýle pro vaši tvář

0
Novinky Sport Zdraví

Jak docílit vypracované břicho

0
Móda Novinky Trendy

Šaty dělají člověka! Kým budete na plese vy?

Navigácia

Magazíny