Jak vybrat sluneční brýle pro vaši tvář

Dobrý pár slunečních brýlí dokáže zdokonalit váš celkový vzhled i když máte na sobě pouze klasické modré rifle a bílé tričko. Sluneční brýle jsou v první řadě nutná ochrana před slunečními paprsky v letních, ale i zimních měsících. Kromě toho jsou i módním doplňkem, na který nedají mnohé ženy dopustit.

V každém obchodě dnes najdete stovky až tisíce různých rámů brýlí. Ne každý rám se však hodí ke každému typu obličeje.

Čtvercová tvář

Výrazná čelist, která je přibližně stejně široká jako čelo? Toto je definice čtvercového obličeje. Výrazná čelist odpoutává pozornost od brady, která není jasně definována. Pokud má vaše tvář tyto charakteristické znaky, měli byste zvolit sluneční brýle, které mají kulaté rámy. Díky tomuto kontrastu uberete trochu z ostrých rysů vašeho obličeje. Ideální jsou lenonky, pilotky, ale i obyčejné brýle s hrubším kulatým rámem.

Čtvercová tvář
Čtvercovou tvář nejlíp zjemní kulaté sluneční brýle

Kulatý obličej

Tvoří vaše tvář jeden velký kruh? Při kulatých tvářích jsou nejvýraznějším rysem líce, které bývají baculaté. Pokud na vaší tváři nevíte najít mnoho ostrých úhlů, patříte právě do této skupiny. Nejvhodnější jsou brýle, které jsou hranaté, čtvercové nebo obdélníkové. Tyto brýle vytváří dojem, že vaše tvář je více ostrá. Kromě toho, opticky prodlouží celý obličej.

Kulatý obličej
Hranaté brýle dodají vaší tváři ostřejší rysy.

Dlouhá a oválná tvář

Tvář, která je výrazně delší než širší a připomíná ovál. Vaše sluneční brýle by neměly překračovat šířku obličeje, protože by ji dělali ještě hubenější. Sluneční brýle by měly rozdělit vaši tvář a ne prodloužit ji. Ideální je, aby poměr šířky a délky brýlí byl 1: 1.

Dlouhá a oválná tvář
Při oválné tváři třeba dbát na to, aby sluneční brýle nebyly širší než nejširší část vašeho obličeje. V tom případě by ji dělali opticky ještě štíhlejší než už je.

Trojúhelníkový obličej

Pro trojúhelníkovou tvář je nejtypičtější výrazná a ostrá brada. Šířka čela je výrazně větší než šířka brady. Ideální jsou hranaté brýle, které dokáží zjemnit nepoměr mezi šířkou čela a brady. Pokud jsou vaše rysy jemnější, zvolte menší tvar brýlí. Pokud máte bradu nebo výrazné prvky obličeje, klidně zkuste velké brýle.

Trojúhelníková tvář
Výrazné hranaté brýle dodají trojúhelníkové tváři více symetrie.
  • Komentáre
  • Podobné články
0
Design Novinky Rozhovory Umění

Fotografka Natália o práci s fashion blogerkami a životě za objektivem

0
Lifestyle Novinky Tipy a inspirace

Tip na knihu: Volání netvora

0
Architektura Interiér Novinky

Z kaple na kopci se stal stylový víkendový dům na samotě

Navigácia

Magazíny