Základy šatníku – sukně

Sukně je ženským oblečením číslo jedna. Něco o její historii či střizích se dozvíte v článku. Poradíme vám, i jakou sukni zvolit pro vaši postavu. Ženy si už dlouhá léta oblibují nošení sukní. Přečtěte si s námi o nich něco víc.

Dlouhá, krátká, midi, mini, obtáhnutá, široká, áčková, bederní. Existuje opravdu milion typů a druhů sukní. Mohou se lišit délkou, materiálem, střihem a hlavně majitelkou!

Něco z historie

Sukně nebyla vždy jen ženskou záležitostí. Egyptský kilt byl v minulosti mužským módním prvkem. Muži nosili v minulosti sukně a takzvané sukňové hábity během dlouhého období. Postupně, jak se společnost vyvíjela, se sukně stala ženským oděvem. Jeden z mála národů, kde muži stále nosí sukně, je Skotsko. Mezi nejznámější charakteristiky Skotska patří dudy, Lochnesská příšera a muži v kiltech. Nejlépe všechny tři najednou.

Nejpopulárnější střihy sukní

A-čková

Název sukně je odvozen od podobnosti jejího střihu s písmenem A. Kolem pasu je úzká a postupně se ke kolenům rozšiřuje. Tuto sukni mnoho žen oblibě, protože její jednoduchý střih umožňuje kombinace s jakýmkoliv topem.

A-čková
Ke A-čkové sukni si můžete dát obtažený nebo volný top.

Inspirace

Příspěvek sdílený Reb (@fresshion),

Sukně se záhyby

Záhyby se nacházejí na sukni po celé její šířce i délce a fungují jako estetický ozvláštňující prvek. Tato sukně dodává své nositelce sofistikovanější výraz. Vypadá dobře v kombinaci s obtaženým tričkem nebo úzkou košilí, která není ničím extravagantní. Design sukně je už sám o sobě výrazný.

Se záhybmi
Ke sukni se záhyby si můžete dát jednoduchý čistě bílý top.

Inspirace

Tužka

Sukně, tvarem připomínající tužku, je ideální na důležité pracovní setkání. Působí stylově a oficiálně. Dokonale obepíná tělo a zvýrazňuje ženské křivky. Nejlépe vypadá s volnějším topem, aby nebylo vše obepnuté a necítili jste se jako v neoprenu.

Tužka
Ke sukni si můžete dát volný i obtažený top. Záleží na situaci a vaší odvážnosti.

Inspirace

Zavinovací

Zavinovací sukně je tradiční pro folklór, kromě toho se celosvětově těší velké popularitě. Při oblékání se sukně zavine kolem pasu a nohou, zapne většinou na knoflík nebo se zauzluje. Dávejte si na ně pozor během větru! Ten je umí pořádně rozvinout a odhalit vás klidně i na ulici!

Zavinovací
Zavinovací sukně najdete s různými zajímavými folklorními motivy.

Inspirace

Maxi

Jde o velké dlouhé sukně, které skryjí každou nedokonalost a zároveň opticky prodlouží vaše nohy. Můžete je nosit během celého roku a pro každou příležitost. Dobře vypadají v kombinaci s krátkým tričkem nebo tílkem. Nejčastěji jsou tyto sukně úzké nebo mírně od těla. Pokud by byly příliš široké, jejich nošení by nebylo pohodlné.

Maxi
Dlouhé sukně jsou vhodné do práce, parku, ale i na večerní párty.

Inspirace

Který střih na kterou postavu?

Jablíčko

Ženy, které mají plnější a zaoblené křivky zejména v oblasti břicha. Pro tento typ postavy jsou ideální sukně s vysokým pasem, který krásně zakryje bříško. Střih do A odvede pozornost z břicha a bude ji soustředit na nohy.

Banán

Jsou vaše ramena, boky a pás přibližně stejně široké? Pokud ano, obtažené úzké sukně jsou stvořeny právě na váš typ postavy. Proč? Úzká obtáhnutá sukně zvýrazní i to málo křivek, které máte a také zvýrazní délku vašich nohou.

Přesýpací hodiny

Máte křivky a dobře definované boky? V tom případě se typu vaší postavy mluví přesýpací hodiny. Dlouhá, méně obtáhnutá sukně vám perfektně sedne. Zkrotí vaše boky a také mírně zahalí širší stehna.

Hruška

Jsou boky nejširší částí vašeho těla? Hruška reprezentuje skupinu, pro kterou je typický tento znak. Nejvhodnější sukní pro vás je A-čková sukně s vysokým pasem. Zvýrazní tu nejužší část vašich boků – pás. Výrazné boky se ztratí pod jejím rozšiřujícím se střihem.

Při výběru je třeba zohlednit tyto skutečnosti:

  • Na jakou příležitost si sukni vybírám?
  • Co se k ní bude hodit?
  • Jaký střih je nejvhodnější pro mou postavu?

 

Ale nejdůležitější je, abyste se v ní cítili sebevědomě a dobře!

Skateboard
Na rande, do práce nebo na skateboard. Můžete si ji dát všude!
  • Komentáre
  • Podobné články
0
Móda Trendy

Jak vybrat sluneční brýle pro vaši tvář

0
Móda Módní seriál Novinky

Velký svatební speciál – vysněná kytice

0
Novinky Rozhovory Sport Zdraví

Lucia Debnárová: Už mě nebaví mužům vysvětlovat, že sportovní přetláčení je jiné, než to v rámci zábavy u piva

Navigácia

Magazíny