Jak správně nosit proužky?

Proužkované oblečení patří už pár let ke základním kusem šatníka každé ženy, ale i muže. Hlavně v letním období představují nedílnou součást, vždyť ne nadarmo jsou proužky spojovány s oblečením námořníků.

Jak je nosit? Tato otázka je zcela na místě, neboť proužky, přestože jsou přítelem téměř každé ženy, vědí na vaší figuře napáchat i pořádnou škodu. Kdy a kam si můžete dát jaký typ proužků, se dozvíte v našem článku.

Proužkovaný overal
Proužkované overaly jsou hitem tohoto léta.

Když obtažené, tak úzké

Pokud jde o obtažené oblečení, jako například šaty, sukně a podobně, zvolte raději užší pásky. Tenký typ pásků působí na obepnutém oblečení lichotivé. U oblečení, které je široké a neobepíná vaše tělo, můžete bez obav zvolit široké pásky. Je menší pravděpodobnost, že vás budou opticky zvětšovat.

Obtažené proužky
Obtažené proužkované šaty zvýrazní ženské křivky.

Vyhněte se proužkům během focení

Pokud máte v plánu se fotit, obejděte pásky širokým obloukem. Pokud se fotí na nekvalitní fotoaparát, často dochází k digitalizaci proužků a výsledné fotografie působí zvláštní. Fotografie, které nejsou následně upravovány nevypadají tak dobře, jak vypadá realita. Takže pokud nechcete na vašich fotkách vypadat jako optický klam, pásky nechte ve skříni.

Vertikální nebo horizontální?

Vertikální proužky jsou nejvhodnější pro kalhoty. Nejenže budou vaše nohy opticky prodlužovat, ale je i zeštíhlí. Naopak horizontální pásky jsou nejtypičtější pro vrchní části oblečení, jako jsou trička, svetry a saka. Při sukních je odpověď na tuto otázku dvakrát ano. Sukně jsou ideální pro jakýkoliv typ proužků. Nebojte se kombinací několika tlouštěk, ale i vertikálních a horizontálních proužků na jednom kusu oblečení. Tyto bláznivé kombinace dodají jinak obyčejnému outfitu zajímavost.

Nemusí to být jenom modro bílé

Nezapomínejte, vy nejste námořnice. Klasické modro bílé proužkované trička jsou dnes již zcela běžné. Zkuste se trochu odlišit. Barevní proužky jsou vždy dobrý nápad. Nestyďte se a klidně si vyberte duhově pestré oblečení. Více barevné proužky nosí momentálně i mnohé světoznámé modelky.

Barevní proužky
Nebojte se barevných kousků.

Nepřežeňte to

Proužek sem, proužek tam. Ano, kombinovat pruhovaný top s pruhovanými kalhotami a sukní je v mnoha případech fajn. Nicméně, pokud k tomu přidáte proužkované boty, klobouk a tašku, stanou se z vás chodící pásky. Nechte vašim, ale i kolemjdoucím očím odpočinout. Při kombinací vzoru se vzorem se vždy třeba zamyslet, zda je to správná volba. Pokud bude váš top i kalhoty příliš splývat, může se stát, že si vás lidé spletou se sportovním rozhodčím nebo vězněm. A to přece nikdo nechce.

Různé typy postavy – různé typy proužků

Při tomto typu oblečení třeba brát velký ohled na vaši figuru. Všichni víme, že proužky rozšiřují. Pokud máte plnější křivky, snažte se vyhýbat horizontálním proužkem, které vaše křivky ještě zvětší. Hubenější typy se nemusí při výběru omezovat.

Červená rtěnka
Červená rtěnka dodá vašemu outfitu ženský dotek.

Proužky dokáží postavu prodloužit, zeštíhlit, ale naopak i udělat širší. Při výběru proužkovaných kousků třeba zvažovat mnohé faktory. Pokud nechcete vypadat jako rozhodčí, vězeň nebo optický klam, inspirujte se našimi doporučeními a radami. Ke černo bílým a modro bílým proužkům si nezapomeňte dát i červenou rtěnku, která s nimi vypadá fantasticky.

  • Komentáre
  • Podobné články
0
Novinky Péče o tělo Zdraví

Poznejte alternativy pro zdravější a ekologickou menstruaci

0
Cestování Lifestyle Novinky

Jak vypadají Velikonoce ve světě?

0
Móda Módní seriál Novinky

4 slovenské fashion značky, které se vyplatí znát

Navigácia

Magazíny