Dámy, ruku nahoru, která z vás se při představě promenádování v plavkách nepomodlí tři Otčenáše. Ano, ženy se stydí, jsou nejisté a jeden z největších viníků je nechtěná celulitida. Léto je však tady a vy stojíte před Sophiinou volbou – buď zůstane doma moje celulitida nebo já. U nás je volba jasná!
Pomeranč – v těle ano, na těle ne
Vzpomínáte si na dětství, jak vám máma vařívala krupicovou kaši? Soustavně míchala mléko v hrnci a přisypávala krupici. Pokud na chvíli přestala, vytvořily se v ní hrudky a vy jste se zlobili. Podobně je to i s naším tělem. Hladká stehna představují mléko, krupice je zase strava, kterou přijímáme, no a pokud nebudeme v neustálém pohybu a náš životní styl bude sedavý – vznikne nejen jedna hrudka, ale celý soubor. Pod pojmem celulitida rozumíme tukové buňky, které se nafukují, zvětšují a vytvářejí na naší pokožce neestetické hrbolky. A tyto hrbolky narůstají a spolu s nimi klesá naše sebevědomí.
Strava a pohyb?
Míchat si doma různé kofeinové a skořicové zábaly je výborný podpůrný prostředek, jak dát sbohem celulitidě. Ale bez stravy a pohybu to nepůjde. Zapomeňte na časté popíjení alkoholu, kouření, nadměrný příjem sacharidů, nedostatek ovoce, zeleniny, vitamínů a čisté vody. Netřeba zapomínat, že co do těla dáte, to na něm později uvidíte. Na druhé misce vah stojí neméně důležitý pohyb. Štíhlou siluetu dostaly mnohé z vás do vínka, ale celulitida je spravedlivá a postihuje všechny líné ženy stejně, což vysvětluje, proč sotva i 50 kilové ženy trpí celulitidou. Při pravidelném pohybu (3×30 min. týdně) se začnou tukové buňky na nohou a na zadku rozpouštět a mizet. Doporučujeme běh, aquaerobik, vytrvalostní trénink či jógu.
Kroutíte hlavou, protože jste už všechno zkusily a ona nezmizela? Vyzkoušejte BAŇKOVÁNÍ.
Baňkování je druh léčebné masáže, která prokrví váš organismus a dá do pořádku bolesti zad a kloubů, vysoký krevní tlak a zatočí i s naší „oblíbenou“ celulitidou. O baňkování najdeme zmínky již na papyrusech moudrých Egypťanů. A věru věděli, co dělají. Princip spočívá v přiložení speciálních baněk na povrch kůže, které vytvářejí podtlak. Masíruje se jimi ve směru toku lymfy, následně dochází k detoxikaci organismu a k prokrvení vašich tkání. To je základní důvod, proč vám postupně začne mizet celulitida na stehnech, zadečku a dokonce i na pažích. Detoxikací si totiž pročistíte tělo, které začne opět svobodně dýchat. Shrnuto a podtrženo – jde o mechanický účinek (prokrvení míst), reflexní účinek (léčení vnitřních orgánů) a detoxikační účinek (vypuzení toxických látek z těla).
Ověřené
Nemyslete si, že nevíme, o čem mluvíme. Baňkování jsme vyzkoušely na vlastní kůži a kromě relaxace, která je dalším průvodním jevem, jsme doma, při pohledu do zrcadla, nevěřily vlastním očím. Takové hladké nohy jsme měly naposledy před pěti lety, když jsme přišly z hodiny aerobiku. Za jedinou nevýhodu považujeme modřiny a podlitiny, které vám vzniknou na místě, na kterém působily baňky. Cévky totiž praskají působením tlaku, ale velikost modřin je individuální. Pokud máte anémii v jakémkoliv stádiu, připravte se na pořádně fialová záda. Vám ostatním do čtyř dnů modřiny ustoupí. Pro baňkování je proto ideální období jaro, podzim a zima, popřípadě léto, pokud se vydržíte týden neukazovat na koupališti s holými zády. Nebo víte co? Využijte sílu baňkování i v létě. Vždyť co je to pár modřin oproti pevné a hladké pokožce bez celulitidy? 🙂