Antistresové omalovánky – relax pro dospělé

Vystresovaní dnes nejsou jen manažeři na vysokých pozicích. „Být na nervy“ je prostě novým životním stylem, ze kterého se snažíme vymanit. Teď jsme začali všichni vybarvovat obrázky!

Stres – běžná součást našich dnů

Slovo stres vysloveně zlidovělo a mnozí lékaři jej využívají jako opěrnou berličku při stanovování svých diagnóz. Život je rychlý, protože peníze se rychle rozkutálejí a my musíme být neustále v jednom koloběhu, aby se nerozkutálely pryč úplně všechny. Stres se stal jakousi civilizační chorobou, kterou naše prababičky při pasení koz na louce neznaly. My dnes sice neumíráme na chřipku, ale na množství nezpracovaného stresu…

Stresovaná žena v práci
Pokud nebudete mít stres pod kontrolou, může vás to zruinovat.

Pozitivní stres

Křivdili bychom 21. století, kdybychom ho označili pouze za dobu plastovou, technickou a rozvodovou. Právě v tomto století se lidé více zajímají o to, co jedí, jak žijí a hledají alternativní medicínské cestičky. Pod pojmem stres rozumíme reakci organismu na nadměrnou zátěž. Málokdo však ví, že existuje i takzvaný pozitivní stres. To je takový, který je krátkodobý a je v přiměřené intenzitě. V takovém případě má schopnost člověka stimulovat k lepšímu výkonu a dokonce má schopnost nastartovat i jeho tvořivost. Naopak nadměrný a dlouhodobý stres postupně ničí psychické zdraví jednotlivce, a protože to mu nestačí, nahlodává i jeho fyzické zdraví.

Pastelkami a papírem proti stresu?

Že máte chodit na jógu a cvičit? Jíst zdravě? Udržovat si nadhled a nad problémy mávnout rukou? To jsou rady, které jsou zcela přirozené. No koupit si antistresovou omalovánku a zbavit se jejím prostřednictvím nervů z práce? Cože? Fenomén antistresových omalovánek je stále tady, překvapivě dlouho a s překvapivě spokojenými zákazníky. Podle psychologů se při vybarvování obrázků zapojuje do činnosti to mozkové centrum, kterému vděčíme za naši míru kreativity a za schopnost inovovat věci. A ta centra, které musíte využívat během běžného dne (centrum pro logické myšlení či pro organizaci věcí), jdou naprosto do pozadí. A nastává vytoužená relaxace.

Omalovánky proti stresu
Fenomén antistresových omalovánek je stále tady, překvapivě dlouho a s překvapivě spokojenými zákazníky.

Návrat do dětských let?

Ano, děti se smějí často celé dny a ke smíchu nemají žádný důvod. Dospělý člověk se směje málo, a když se už zasměje, musí mít k tomu pořádný důvod. Pokud toužíte po bezstarostnosti malého dítěte, nemusíte hromadně podávat z práce výpověď. Zkuste si pořídit antistresovou omalovánku nebo „ukradněte“ jednu své ratolesti.

Vyzkoušeli jsme to za vás a, přiznáme se, k pokusu jsme přistupovali s množstvím předsudků, plní kritiky. A víte co? Odpočinuli jsme si! Pohled na kytičky, které byly krásnější a krásnější díky různým pastelkám a fixám, nás naplňoval spokojeností. Pilovali jsme si jemnou motoriku i cit pro detail a nepřemýšleli jsme dokonce ani nad tím, jakou další pastelku použijeme. Najednou jakoby jsme zastavili hlas v mysli, který neustále řeší povinnosti a soustředili jsme se jen na to, abychom pastelkou nepřetáhli za okraj kvítku.

Umění – běžná součást našich dnů

Při antistresových omalovánkách si odpočinete podobně jako při čtení knihy nebo při nezávazném klábosení s kámoškou. Omalovánky vám však darují prostor, ve kterém jste jen vy. V tichu. Hledíte na obrázek, myšlenky se neumějí prodrat ven a máte klid. 🙂 A bonus: pokud se vám obrázek povede a řeknete si, že je opravdu pěkný, můžete si ho zarámovat nebo ho někomu s láskou darovat.

Vyzkoušejte.

Barevné tužky
Uvařte si čaj, vyložte si nohy, kreslete a užívejte si čas jen pro vás. 🙂
  • Komentáre
  • Podobné články
0
Móda Módní seriál Novinky

Historie módy – jak se vyvíjela podprsenka?

0
Péče o tělo Zdraví

Je opalování se zdraví prospěšné nebo právě naopak?

0
Lifestyle Novinky Tipy a inspirace

Tip na knihu: Jak se stát Pařížankou … ať žijete kdekoliv

Navigácia

Magazíny