Základy šatníku – červená rtěnka

Červená rtěnka je již dlouhá léta symbolem ženskosti. Často se spojuje s vášní. Buďte femme fatale a zaujměte smyslnými červenými rty.

Je něco smyslnější jako červená rtěnka? Matná, lesklá, tmavá, světlá. Existuje nespočet odstínů červených rtěnek. Výběr toho správního závisí na dané příležitosti, vaší pleti a také vkusu. Červená rtěnka dodává mnohým ženám pocit moci.

Smyslnost
Červená rtěnka a smyslný pohled jdou ruku v ruce.

Už od nepaměti

Před 5 000 lety si jako první dávali na rty červenou barvu Sumerové. Vyráběly ji z rozdrcených kamenů a bílého olova. Podle legendy si Kleopatra přidávala do směsi na červenou barvu i rozdrcených brouků. Barva se později vyráběla z květů a včelího vosku. V Egyptě byla červená rtěnka znakem aristokracie, naopak v Řecku byla symbolem prostituce. Význam i výroba červené rtěnky se lišila z jednoho období a místa na druhé. Během středověku, kdy měla velkou moc církev, měli malíři zakázáno zobrazovat červené rty. Červené rtěnky se opět dostali na světlo světa díky královně Alžbětě I.. Od této doby se stala červená rtěnka oblíbeným doplňkem mnoha žen.

Vyberte si tu správnou

Už se vám stalo, že jste viděli krásnou rtěnku na kamarádce, ale na vás vypadala katastrofálne? Všechny to známe. Při výběru něčeho tak výrazného, ​​jako je červená rtěnka, třeba dbát na správný odstín, který se vám bude hodit. Pokud máte světlejší pleť a nechcete aby rtěnka bila všem kolemjdoucím do očí, zvolte méně výrazné, růžovější odstíny. Během dne používejte méně výrazné odstíny a až na večer volte výrazné syté červené barvy.

Odvážnost
Matnější výraznější barvy jsou ideální pro odvážné ženy.

Matný nebo lesklý? Odpověď na tuto otázku je již na každé z vás. Některé ženy preferují během dne lesklé odstíny, aby se od nich odráželo slunce a vytvořil se třpytící efekt. Ostatní ženy mají raději matné smyslné rty.

Během dne
Během dne můžete zvolit méně výrazný, téměř oranžový odstín.

Marilyn a další osobnosti

Červenou rtěnku si zamilovali mnohé slavné ženy. Kdo by neznal slavnou fotku Marilyn Monroe v bílých šatech s červenou rtěnkou? Coco Channel řekla: „Pokud si smutná, dej si více rtěnky a zaútoč.“. V současnosti jsou hrdými nositelkami červených rtěnek ženy, jako Madona, Linda Carter, Taylor Swift, Angelina Jolie a mnohé další.

Marilyn
Marilyn vypadala s červenou rtěnkou přímo božsky.

V současnosti už naštěstí nebudete za nošení červené rtěnky obviněna z čarodějnictví nebo prostituce jako v minulosti. Červená rtěnka se v průběhu let stal neodmyslitelnou součástí šatníků žen a symbolem vášně a smyslnosti.

Svatba
Červená rtěnka je ideální i na svatbu.
  • Komentáre
  • Podobné články
0
Lifestyle Novinky Tipy a inspirace

Milovaný i nenáviděný Valentýn

0
Lifestyle Novinky Tipy a inspirace

5 halloweenských kostýmů pro single i páry, které můžeš očekávat na každé párty

0
Móda Módní seriál

Základy šatníku – sukně

Navigácia

Magazíny