Šaty dělají člověka! Kým budete na plese vy?

Letošní plesová sezóna již před námi tradičně otevřela své dveře Plesem v opeře. Slovenská smetánka se předvedla v překrásných róbách a nyní přichází váš čas. Oslňte na parketu plesovým outfitem a inspirujte se róbami světových návrhářů přímo z mola. Nebojte se vykročit z davu a ukažte, že máte vlastní styl a víte, co se nosí. Sezóna bálů je jen jednou ročně, takže máte jedinečnou šanci zapůsobit. S našimi radami to zvládnete na výbornou.

Nestárnoucí klasika

Nechcete riskovat a raději upřednostníte klasiku? Vsaďte na nestárnoucí barvy a střihy, kterými nic nezkazíte. V době, kdy chce každý působit vyzývavě a extravagantně, lze zaujmout právě jednoduchými šaty. Ty můžete ozvláštnit doplňky, ale pozor! Ani s těmi to netřeba přehánět. Zvolte raději jeden výrazný kousek, který upoutá pozornost. Inspirujte se jednoduchou róbou ve výrazné červené barvě se zajímavými detaily, díky které se můžete proměnit na svůdnou femme fatale.

Výraznou červenou barvou nic nezkazíte, právě naopak.
Výraznou červenou barvou nic nezkazíte, právě naopak.

Jemná erotika

Rozhodla jste se, že letos budete na plese nenápadně provokovat? I v tomto případě však platí, že méně je někdy více. Mezi tím, co je vkusné a co už vulgární a nevhodné je často velmi tenká hranice. Vyberte si, zda chcete šokovat šaty, doplňky nebo make-upem. Nekombinujte extravagantní střih s výraznou látkou a nápadné doplňky s bohatým účesem. Vyrazte konkurenci dech a sáhněte po šatech, které odhalují tak akorát. Zbytek nechte na představivosti okolí.

Jeden výrazný prvek stačí k tomu, aby si vás všichni zapamatovali.
Jeden výrazný prvek stačí k tomu, aby si vás všichni zapamatovali.

Dívčí nevinná

Dřímá ve vás romantická duše? Neskrývejte ji v sobě a ukažte světu, že beznadějné romantičky ještě nevymřely. Jemné pastelové barvy, motivy květů či široké princeznovské sukně jsou pro vás jako stvořené. Romantiku skvěle podtrhnou nenápadné detaily v podobě jemných doplňků, krajky nebo volánů. Chcete-li působit nevinně žensky, vyhněte se kombinaci hlubokých výstřihů a výrazných rozparků, které více ukazují, než zahalují.

Široké sukně a jemné barvy jsou jako stvořené pro romantickou duši.
Široké sukně a jemné barvy jsou jako stvořené pro romantickou duši.

Třpytivá elegance

Nebojte se šokovat a přineste na parket trochu lesku. Metalické odlesky a flitry na šatech či doplňcích vládnou plesům už několik sezón. Vše třpytivé zaručeně přitahuje pozornost a spojuje se to s luxusem. Pokud máte odvahu, můžete hned sáhnout po šatech, které se budou lesknout celé. Těm méně odvážným však bude stačit pár třpytivých prvků. Hlavně se do ničeho nenuťte. Nejdůležitější je, abyste se ve své kůži cítila pohodlně a abyste si večer užila.

I letos zaujmete metalickými odlesky a třpytkami.
I letos zaujmete metalickými odlesky a třpytkami.

Královna noci

Temné tóny, kouřové líčení a výrazná rtěnka. I to je kombinace, kterou zaujmete a nezůstanete nepovšimnuta. Inspirujte se gotickým obdobím a vkročte do tanečního sálu jako královna noci. Masivní boty, výrazné černé linky a hrubé obojky na krk však klidně nechte doma. Proměňte se na éterickou bytost a vsaďte na ověřenou černou klasiku, kterou stačí doplnit o krajku a průhledný šifonový materiál.

Nebojte se temnoty, na šatech vám neublíží.
Nebojte se temnoty, na šatech vám neublíží.

Nepřehlédnutelné barvy

Srší z vás veselá nálada a nakažlivá energie kamkoli vstoupíte? Držte se toho i při výběru plesové róby. Při volbě pestrých barev však je třeba myslet i na typ postavy, tón pleti a barvu vlasů. Můžete vsadit i na barevné boty a kabelku, nesmí být však stejné barvy jako šaty. Nezaměňujte si ples však s maškarním bálem a raději se poraďte s někým, komu opravdu důvěřujete.

Zářivé barvy dokonale podtrhuje energickou a veselou osobnost.
Zářivé barvy dokonale podtrhují energickou a veselou osobnost.
  • Komentáre
  • Podobné články
0
Móda Módní seriál Novinky

Základy šatníku – džíny

0
Design Novinky Rozhovory Umění

Fotografka Natália o práci s fashion blogerkami a životě za objektivem

0
Lifestyle Novinky Tipy a inspirace

Milovaný i nenáviděný Valentýn

Navigácia

Magazíny