Pozor na zlozvyky – takto si ničíme vlasy

Vlasy jsou odjakživa považovány za korunu krásy. Staráme se o ně pravidelně s láskou, dopřejeme jim mnoho doplňků, kúr, přípravků a účesů v domnění, že přesně tohle potřebují. Nemusí to být pravda. Právě v zimě bývají naše vlasy nejvíce oslabené. Dejte si proto obzvlášť pozor na to, jakým způsobem se o ně staráte.

Krásné zdravé vlasy jsou klíčem k obdivu a popularitě. Dokáží změnit celý náš vzhled a dodají nám potřebné sebevědomí. Na to, aby byly naše vlasy krásné, je třeba se o ně vzorně starat. Věděli jste, že několik věci, které děláme pro jejich zdokonalení, jim naopak škodí? Podívejte se s námi na každodenní zvyky i zlozvyky, které ubližují našim vlasům.

Krásné vlasy
O vlasy se musíme starat s rozvahou, jinak jim můžeme více ublížit než pomoci.

Nepravidelná návštěva kadeřníka

Pokud patříte k těm ženám, které si nechávají narůst dlouhé vlasy, určitě jste na jejich délku patřičně hrdé. Hodně z nás jaksi zapomíná na jejich pravidelné zastřihávání. Čím je však tento čas delší, tím více se vaše vlasy ničí. Používáním šamponu se štěpí vaše konečky a právě ty potřebují speciální pozornost. Vlasy byste si měli dát podstřihnout každé dva tři měsíce.

Pravidelná návštěva kadeřníka
Pravidelné zastrihávanie vlasov preukázateľne zlepší ich kvalitu.

Příliš mnoho kondicionéru

Na to, abychom měli vlasy krásné hebké, většina z nás používá kondicionér. Dávejte však pozor a neaplikujte jej na pokožku hlavy. Měl by být použit pouze na konečky vlasů. Jeho každodenní používání naše vlasy nechrání, spíše opět jen štěpí naše konečky. Místo něj odborníci radí používat jednou nebo dvakrát týdně masku na vlasy. Ta dodá vlasům potřebnou výživu. Vyzkoušet můžete i velké množství přírodních olejů, vynikající je například arganový nebo mandlový olej.

Šamponování vlasů
Používání kondicionéru štěpí naše konečky.

Jeden kartáč vládne všem

Používání jedného kartáče je další způsob, jakým si můžeme vlasy zničit. Některé druhy nám mohou vlasy více vytrhávat. Jemné kartáče jsou prospěšnější. Používání hřebene je nejbezpečnější způsob, dávejte však pozor na množství vlasů, které jím jdete pročesat. Tak zabráníte jejich lámání.

Dřevěný hřeben na vlasy
Najít správný hřeben pro vaše vlasy může být obtížnější, než si myslíte.

Pevné drdoly

Drdoly a zapletené copy jsou stylové a často nám vědí ušetřit čas, když ráno nestíháme. Dávejte pozor na příliš utaženy drdoly. Dokáží vám poničit přední části vlasů. Raději dejte přednost nižším ohonem, sahajícím po krk. Totéž platí o příliš utažených zapletených cop. Nechte vlasy dýchat, vyvarujte se i elastickým gumičkám. Trend mašlí v hlavách rozhodně měl něco do sebe.

Pozor na vysoké copy
Příliš utažené copy dokáží značně poškodit vaše vlasy.

Suchý šampon – zachránce či ničitel?

Suchý šampon zachránil život snad každé z nás. Je skvělým pomocníkem, pokud si nestíháme umýt vlasy. Stačí ho nastříkat, vmasírovat a vyčesat a vaše vlasy budou v momentě vypadat jako čerstvě umyté. Zdá se, že je to ideální situace – nemyjete si vlasy každý den, takže je zbytečně nezatěžujete množstvím šamponu a chráníte je i před teplem z fénu. Náhrada mytí vlasů takovým způsob však také není vhodné řešení. Časté používání suchého šamponu způsobuje ve větší míře vypadávání vlasů. Nečistoty, které si nesmyjete z vlasů přirozenou cestou, zatěžují vaše vlasy do takové míry, že jim to může uškodit.

Použití suchého šamponu
Suchý šampon je skvělý vynález, se kterým musíme zacházet rozumně.

Mokré vlasy a hřeben = hotová pohroma

Mnohé z nás mají velký problém rozčesat své vlasy v suchém stavu. Rychlé pročesání ve sprše rozhodně šetří náš čas a mnohdy i utrpení, protože mokré vlasy jdou rozčesat snadněji. Děláte však obrovskou chybu. Mokré vlasy jsou mnohem zranitelnější a snadněji se lámou. Pokud vám to čas dovolí, nechte vlasy uschnout, dříve než je začnete česat. Další trik je začít od konečků a až pak se dostat ke kořenům vlasů. Pokud si opravdu musíte česat mokré vlasy, použijte alespoň hřeben s širokými zoubky.

Mokré vlasy a hřeben
Česání mokrých vlasů kartáčem ve sprše může způsobit seriózní poškození.

Od tepla a sprejů co nejdále

Jedna z největších chyb, které můžete udělat, je žehlit nebo kulmovat mokré vlasy. Můžete si je velmi snadno spálit a zůstanou křehké a zranitelné. Rovněž pozor i na keratin. Ženy ho často používají k tomu, aby měli vlasy krásné rovné. Ve skutečnosti vám však zůstanou značně poškozené. I taková maličkost, jakou je lak na vlasy, může způsobit více škody než užitku. Mnoho žen ho používá opravdu při každé příležitosti. Fixují si jím účes, dají si ho dokonce na čerstvě vyfénované vlasy. Zamysleli jste se někdy nad tím, že lak na vlasy dokáže vytvořit skvrnu i na vašem oděvu a vy si ho dáváte na vlasy? Přesně tak, používáním laku na vlasy se z vaší koruny krásy stane těžkopádná a poškozena ozdoba.

Žehlička na vlasy
Vysoké teploty vlasům nikdy neprospívalo.

Co ještě mohu dělat jinak

Barvit si vlasy doma je krok, který dělají několik z nás. Je to levnější, zabere to méně času a je to i větší zábava. Krabičkové barvy na vlasy jsou však vytvořeny pro všechny typy vlasů, a proto nejsou nijak speciálně uzpůsobené pro vás. V kadeřnickém salonu dostanete kvalitní produkty, které budou pečlivě vybrány a rovněž vám budou naneseny profesionálním způsobem. Opatrně také s příčesky a prodlužováním vlasů. Pokud nebudete mít správné vlásenky, vaše vlasy budou tažené a mohou vám začít vypadávat. I v tomto případě dávejte přednost raději renomovanému kadeřníkovi.

Nejlepším partnerem je i v tomto případě příroda. Nepřetěžujte své vlasy zbytečně přípravky, které reálně nepotřebujete. Myjte si vlasy s rozvahou, používejte oleje, vyhýbejte se tepelnému působení a výsledkem budou vlasy, na které budete právem hrdá.

Přirozeně krásné vlasy

  • Komentáre
  • Podobné články
0
Móda Novinky

Kovbojské boty, platformy i úzké špičky – i takové jsou trendy v botách na podzim a zimu

0
Móda Novinky Trendy

Vyberte si trendy plavky vhodné pro vaši postavu

0
Design Interiér Novinky

5 nejstylovějších interiérových barev pro rok 2017

Navigácia

Magazíny