Správná rtěnka dokáže zázraky! Objevte její kouzlo.

Není červená jako červená. Tato věta platí při výběru rtěnky dvojnásobně. Výrazné rty jsou ve světě líčení hitem už několik sezon a jinak to nebude ani letos. Nepřehlédnutelná fuchsiová, krvavá červená, originální fialová i nesmrtelná tělová. Čeho byste se měla držet při výběru odstínu, pokud chcete vystoupit z davu, ale stále kráčet s trendy?

Červená není jen jedna

Koupila jste si červenou rtěnku, ale máte pocit, že vám nesluší? Možná jste jen sáhla po nesprávném odstínu. Nejdůležitější pravidlo zní: Barvu rtěnky vybírejte podle barvy pleti. Sytě červenou si mohou dovolit jen majitelky olivové pokožky. Světlé narůžovělé pleti zase lichotí višňové tóny. Naopak ženám s tmavší kůží více sluší tmavočervená rtěnka. Najít ideální odstín rudé rtěnky je jako najít nejlepší přítelkyni na celý život.

Červená sluší každé, stačí najít správný odstín.
Červená sluší každé, stačí najít správný odstín.

Odvážné odstíny fialové

Obdivujete ženy, které sebevědomě nosí výrazné rty? Můžete patřit mezi ně. Chce to jen trochu odvahy a zvyk. Nejnovějším hitem jsou tmavě fialové švestkové rty, které však musí být dokonalé. Neobvyklé barvy přitahují stále více pozornosti, takže i nanášení rtěnky by mělo být v tomto případě uměním.

I zde platí, že tmavší tóny sluší tmavší pleti a světlejší typy by měly zvolit spíše růžové odstíny. Po výrazných odstínech by zase měly sáhnout spíše majitelky plnějších rtů. U tenkých rtů hrozí, že se opticky ještě zúží a potom asi netouží žádná z vás.

Tmavou fialovou zaručeně upoutáte pozornost okolí.
Tmavou fialovou zaručeně upoutáte pozornost okolí.

R jako růžová

Chcete dát najevo svou ženskost a zranitelnost? Používejte růžovou rtěnku, která podtrhne něžnou stránku každé ženy. To se však týká pouze jemnějších odstínů, například starorůžové. U panenkovské růžové může vzniknout „barbie“ efekt a na okolí budete působit spíše naivně. Pokud si však pohrajete s celkovým vzezřením a správně doladíte i outfit, můžete vypadat opravdu přitažlivě.

Jemné odstíny růžové podtrhují ženskou stránku osobnosti.
Jemné odstíny růžové podtrhují ženskou stránku osobnosti.

Nude není žádná nuda

Tělová rtěnka není ani zdaleka přežitek a stále se nosí! Odstín tělové rtěnky by se měl co nejvíce podobat přirozené barvě vašich rtů. Výhodou nude rtěnky je to, že skvěle doplní výrazně kouřové nebo barevně nalíčené oči. Hodí se však i k nahému líčení. Tělová rtěnka je takový chameleon, který vás zachrání v každé situaci.

Nude rtěnky se hodí ke každému typu líčení a nic jimi nezkazíte.
Nude rtěnky se hodí ke každému typu líčení a nic jimi nezkazíte.

Pár rad na závěr

  • Dávejte si pozor na zuby – u lososových nebo meruňkových odstínech mohou vaše zuby vypadat žlutěji, i červené rtěnky se doporučují pouze dámám s perfektním bílým chrupem.
  • Vybírejte podle příležitosti – je rozdíl, zda jdete do práce nebo na párty. Zvažte, zda šéfovi a kolegům nebude překážet výrazná rtěnka a podle toho se rozhodněte. Během dne sáhněte spíše po jemnějších odstínech a večer se můžete odvázat.
  • Komentáre
  • Podobné články
0
Móda Módní seriál Novinky

Základy šatníku – bílá košile

0
Krása Móda Trendy

Jarní trendy v manikúře

0
Strava

Encyklopedie kávy pro každého milovníka kávy

Navigácia

Magazíny