8 věcí, které stihnete ještě tento rok

Rok, který jsme si užívali o jeden den déle, se pomalu chýlí ke konci. Ještě stále však zůstává pár dní na to, abyste stihli dohnat vše, co jste odkládali na poslední chvíli. Nezáleží na tom, zda jste racionální nebo spíše emocionální člověk, musíte uznat, že poslední dny roku s sebou stále přinášejí špetku sentimentu a nostalgie. Vždyť všechno, co děláme, je v tomto roce naposled.

Čtěte

Čekají na vás na poličce nepřečtené knihy? Zima je ideální čas na čtení. Dny jsou krátké, brzy se stmívá a do zimy se chce málokomu. Připravte si horký čaj nebo svařené víno, usaďte se do oblíbeného křesla a vezměte do ruky knihu, která už pomalu zapadává prachem. Nechte se vtáhnout do příběhu a uvidíte, že čas strávený při kvalitní knize je k nezaplacení.

Užijte si pohodu naplno s oblíbenou knihou
Užijte si pohodu naplno při oblíbené knize

Běžte do kina

Ke konci roku kina vypouštějí na svá plátna filmy, na které se filmoví nadšenci těší někdy i celý rok. Využijte poslední dny v tomto roce a buďte mezi prvními, kteří ty novinky uvidí. Ať už patříte mezi milovnice akčních filmů, sci-fi, thrilerů nebo nedáte dopustit na romantiku či animáky, v tomto období si určitě vybere každý z vás. Alternativou může být filmový maratón vašich oblíbených filmů.

Nakupujte ve slevách

Nemusíte čekat na novoroční slevy, abyste získali vysněný kousek oblečení. Mnohá nákupní centra spouštějí slevové maratony hned po Štědrém dnu. Řiďte se tím, že Vánoce jsou o rodině a pokojně prožitých dnech. Po Vánocích ušetříte nejen peníze, ale i nervy, o které byste přišli během hektického nakupování.

Oběhněte muzea a galerie

Obecný kulturní a historický přehled byl ve školních časech nutností a nemohli jsme si vybrat, co se chceme učit a co ne. Nyní je jen na vás, jakou výstavu si vyberete a kterou expozici si v muzeu prohlédnete. Na své si přijdou milovníci současného umění, ale i ti, které více oslovují minulá století. Když si myslíte, že v sobě nemáte kulturní duši, možná ji právě teď objevíte.

Navštivte muzea a galerie
Objevte v sobě uměleckou duši a navštivte muzea a galerie

Vychutnejte si vánoční trhy

Vánoce u mnohých začínají otevřením vánočních trhů. Celým náměstím se nese vůně jídla a svařeného vína, do toho hrají koledy. Projděte se osvětlenými ulicemi města se sklenkou vína či punče v ruce a uvidíte, že sváteční nálada se na vás chtě nechtě nalepí. Možná vás odrazují davy lidí, ale i to patří k atmosféře. Pak si aspoň o to víc vychutnáte pohodlí domova.

Sumarizujte

Sepište si seznam dobrých a špatných věcí, které vám rok 2016 přinesl. Vzpomínejte, smějte se, plačte. Kupte si fotoalbum a založte si do něj fotky z dovolené. Uplynulých 366 dní si zaslouží shrnutí. Možná máte pocit, že ve vašem životě se v posledním roce hodně věcí nezměnilo, ale nakonec zjistíte, že i ty maličkosti stály za to.

Zhodnoťte uplynulý rok
Sepište si všechno, co vám tento rok přinesl

Sepište si všechno, co vám tento rok přinesl

Uklízejte

Doma i v duši. Takové úklid na konci roku je skvělým závěrem roku. Nekompromisně ze skříně vyházejte oblečení, které jste tam celý rok nechávali s myšlenkou „vždyť možná jednou“. Velký úklid je zároveň výbornou psychohygienou, při které se odreagujete a načerpáte nové síly. Nemusí se to týkat pouze prostor. Uklidit si můžete i vztahy nebo své vlastní myšlenky a pocity. Vytáhněte prachovku a vstupte do nového roku s čistým štítem.

Potěšte někoho

Zastavte se a pomozte babičce s nákupem, podržte dveře sousedce s kočárkem, usmějte se na bezdomovce a hoďte mu pár korun. Nebo udělejte radost rodině a uvařte jim oblíbené jídlo. Nezapomínejte ani na sebe, vaše vlastní potěšení by mělo být na prvních příčkách. Ať vkročíte do dalšího roku ještě spokojenější.

  • Komentáre
  • Podobné články
0
Péče o tělo Zdraví

Je opalování se zdraví prospěšné nebo právě naopak?

0
Sport Zdraví

10-minutové posilování pro ženy

0
Móda Módní seriál

Základy šatníku – sukně

Navigácia

Magazíny