Pleťové masky, které si připravíte i doma

Kosmetické přípravky plné chemie naší pleti často spíše ublíží, než pomohou. Otevřete ledničku, pořádně se podívejte do poliček v kuchyni a vyrobte si domácí masky nebo peeling na obličej. Množství ingrediencí najdete i doma a ušetříte si cestu do obchodu. A co je nejdůležitější – budete přesně vědět, co si dáváte na pleť.

Citron, avokádo, med, káva, kokosový olej, jogurt, vajíčko … i toto jsou věci, ze kterých si můžete připravit vlastní pleťovou masku. Nezpracované produkty dodají vaší pleti více vitamínů než drahé masky vyráběné v kosmetických laboratořích. Tak otevřete ledničku a namíchejte si svou vlastní kosmetiku.

Pleťová maska a relax
Domácí masky neobsahují umělé látky a dodají vaší pleti více vitamínů.

Zklidňující masky

Zázračné vajíčko

Možná by vás to nenapadlo, ale už naše babičky věděly, že vajíčka mají skvělé účinky. Když vaše pleť působí unaveně, zachrání vás vaječný žloutek. Ten vymíchejte s polévkovou lžící rostlinného oleje a naneste na obličej. Nechte působit 15 minut a poté opláchněte vlažnou vodou. Žloutek z vajíčka je vhodný na suchou pleť, zatímco bílek se hodí na mastnější pleť.

Regenerační avokádo

Jednoduchou masku z avokáda zvládne opravdu každý. Stačí jen rozmačkat dužinu avokáda a rovnoměrně ji nanést na čistou pleť. Avokádo po 10 minutách setřete tampony a obličej si omyjte vlažnou vodou. Oleje z avokáda pokožku regenerují, hydratují a zklidňují, takže po této masce bude vaše pleť jako znovuzrozená.

Pleťové masky a krása
Stačí otevřít ledničku a za pár minut si namíchat domácí pleťové masky.

Rozjasňující peelingy

Kávový peeling

Milujete kvalitní kávu? V tom případě máte vyhráno. Připravte si kávičku a usazeniny nevyhazujte. Smíchejte je s rozpuštěným kokosovým olejem a naneste na čistou pleť. Tuto kávovou směs můžete nechat působit jako masku nebo si jí vyčistěte pleť jako peelingem. Pleť bude po takové péči svěží a napnutá. Kávový peeling můžete použít nejen na obličej, ale i zbytek těla. Káva je plná antioxidantů, prokrvuje pokožku a je účinný bojovník proti celulitidě.

Pleťové masky a káva
Rozjasňující peeling z kávy můžete použít na celé tělo.

Peeling na dezinfekci

Máte pocit, že si nedokážete pleť dostatečně vyčistit? Smíchejte tekutý med a sůl. Med má blahodárné antibakteriální účinky a sůl zase skvěle dezinfikuje. Zabijete tak dvě mouchy jednou ranou. Pleť si pořádně vyčistíte a snížíte riziko tvorby akné. Nezapomínejte, že peeling je třeba nanášet na umytou pleť, aby se nečistoty neroznášely po celém obličeji. Pleť si peelingem pořádně promasírujte a poté důkladně opláchněte.

Pleťové masky a peeling
Hloubkový čisticí peeling z medu a soli si bez problémů připravíte i doma.

Myslete na to, že všechny masky a peelingy je třeba nanášet na čistou a důkladně omytou pleť. Předcházíte tak roznášení nečistot a bakterií. Nezapomínejte, že vnější očista vaší tváře nestačí. Na kvalitě pokožky se podepisuje i strava, pitný režim, pohyb a dostatek spánku.

  • Komentáre
  • Podobné články
0
Lifestyle Novinky Tipy a inspirace

Milovaný i nenáviděný Valentýn

0
Lifestyle Novinky Relax Tipy a inspirace Zdraví

Antistresové omalovánky – relax pro dospělé

0
Móda Novinky Trendy

Inspirace outfitů na letní festivaly

Navigácia

Magazíny