Hit léta: duha ve vlasech – inspirujte se!

Léto patří experimentům a zkoušení nových věcí. Barevné vlasy jsou velkým hitem již několik let a toto léto to nebude jinak. Nemusíte se bát, že vám barva nechytí podle vašich představ. Na trhu je mnoho barev, které vydrží jen pár umytí, takže žádná katastrofa vám nehrozí. A kdyby to i nevyšlo … O tom, co se stane v létě, už podzim nemusí vědět.

Trendu barevných vlasů nejprve podlehly celebrity a trendsetterky jako Rihanna, modelka Cara Delevingne, Kylie Jenner zda zpěvačka Katy Perry. Jak to už bývá zvykem, postupně se přidaly známé influencerky a instagram náhle zaplavily fotky dívek a žen s duhovými vlasy.

Tento trend si oblíbila i u nás známá vizážistka Lucia Sládečková nebo slovenská blogerka žijící v Londýně, Natália Homolová. Pro některé z nich to byl jen několikadenní experiment, pro jiné se naopak barevné vlasy staly závislostí a každou chvíli zkoušejí jinou barvu. Výhodou je, že nemusí mít strach, jako další pokus dopadne, protože spolu s tímto trendem přišly na trh barvy, které se po několika dnech z vlasů vymyjí.

Křídy na vlasy

Barevné křídy jsou ideální na krátkodobou změnu, vytváření šílených účesů nebo na experimentování s tím, jaký odstín vám sluší. Taková barva vydrží na vlasech 1 až 3 umytí, takže je ideální na párty či festivaly. Při světlejších vlasech však mohou barvy držet déle. Velkou výhodou kříd na vlasy je to, že drží i na tmavých vlasech. Aplikují se jednoduše a hravě to zvládnete i doma.

Pár tipů na barvení vlasů křídami

  • Při barvení si oblečte starší oblečení nebo si přehoďte plášť přes ramena. Nezapomeňte také na rukavice.
  • Pokud chcete, aby vám křída na vlasech vydržela co nejdéle, použijte na dosušení fén nebo žehličku na vlasy.
  • Na oživení barvy vyzkoušejte vlasový olejíček, který barvu zvýrazní a vlasy ochrání.
  • Na tmavé až černé vlasy nejprve naneste bílou křídu, a až potom barevnou.
  • Na světlejších vlasech může barva vydržet déle. Na její odstranění použijte šampon s heřmánkem.

Barevná tužidla

Další krátkodobé řešení představují barevná tužidla na vlasy. U tužidel však platí, že efekt na tmavých vlasech bude méně výrazný než na světlých. Barva z tužidla se smyje po pár umytích, ale nečekejte, že bude po každém umytí vypadat stejně. U vymývatelných barev musíte počítat s tím, že barvy blednou a mohou nabrat trochu jiné odstíny.

Pár tipů na barvení vlasů tužidly

  • Před použitím si udělejte test pro alergiky. Aplikujte trochu tužidla na kůži a po 40 minutách opláchnete. Pokud se do dvou dnů neobjeví příznaky alergie, můžete se pustit do barvení.
  • I při nanášení tužidla je důležité ochránit oděv ručníkem nebo pláštěm a použít rukavice.


Barevné spreje a jiné krátce trvající barvy

Kromě výše zmíněných způsobů přišli letos na trh nové možnosti barvení vlasů s krátkodobým účinkem. Pokud chcete mít barevné vlasy jen na speciální příležitost, jakou je například festival, doporučujeme sáhnout po sprejích na vlasy. Ty se snadno aplikují i mimo koupelny a vydrží vám na vlasech do prvního umytí šamponem.

V případě, že chcete, aby vám barva vydržela pár týdnů, například během letních prázdnin, vyzkoušejte vymývateľné barvu, která na vlasech vydrží přibližně 15 umytí. Zde vám však doporučujeme vlasy před zabarvením jemně zesvětlit, aby byla barva výraznější.

V rukou profesionálů

Pokud netoužíte po experimentech doma před zrcadlem, objednejte se ke kadeřnici. V profesionálních salonech vám poradí, jaká barva se vám bude hodit nejvíce. Co nejšetrnějším způsobem vám pak vykouzlí vaše vysněné vlasy. Budete mít jistotu, že neodejdete s úplně jinou barvou, po jaké jste toužily. U tmavých vlasů však počítejte s agresivním odbarvením, ze kterého se vaše vlasy budou ještě dlouho vzpamatovávat.

Pokud již dlouho toužíte po změně a sníte o barevných vlasech, nyní je ten správný čas. Vždyť jak se říká, život je příliš krátký na to, abychom měli nudné vlasy.

  • Komentáre
  • Podobné články
0
Novinky Strava Zdraví

Jsou chia semínka skutečný zázrak?

0
Péče o tělo Relax Zdraví

Meditace pro začátečníky

0
Lifestyle Novinky Tipy a inspirace

Milovaný i nenáviděný Valentýn

Navigácia

Magazíny