Víte, co je Wabi-sabi – interiérové trendy pro rok 2018

Móda je občas proměnlivá jako počasí a týká se nejen oblečení. I naše bydlení může být ohodnoceny pomyslnou interiérovou módní policií. Chcete vědět, co všechno by měla obsahovat moderně zařízená domácnost?

Existuje pár interiérových prvků, které jsou in dlouhá léta. Jeden však nikdy neví. Určitě si dobře pamatujete, že i bílé stěny jsou jednou in a jindy už nejsou v módě. Domácnost nemůžeme vyměnit jako nové šaty, když se nám zdá, že už nekráčí ruku v ruce s novými trendy. Nejstylovější interiéry vznikají postupně, jejich majitelé vždy velmi dobře vědí, co se nosí. Móda se mění každých pár měsíců, ale váš styl se tříbí celý život. Inspirujte se spolu s námi, jak můžete vylepšit svou domácnost.

Čisté linie a vzdušnost
Tento rok budou dominovat interiéru čisté linie a vzdušnost.

Colour blocking

Nevíte se rozhodnout pro jednu dominantní barvu, kterou vymalujete pokoj? Rozhodněte se pro kombinaci více barev a budete in. Jde o tzv. colour blocking, kdy si vyberete několik odstínů a sladíte s nimi i interiérové vybavení. Troufli byste si na kombinaci modré a červené nebo raději zelené a pastelově zelené?

Dlaždice geometrických tvarů

Složité tvary jsou letos v módě. Obyčejné čtverce jsou minulostí, přichází mozaika s množstvím tvarů, barev a velikostí. I obyčejné bílé dlaždice mohou vypadat poutavě, pokud je naskládáte neobvyklým způsobem. Nejmodernější jsou však černobílé vzory. I obyčejné dekorativní polštáře s touto potiskem mohou místnost proměnit na moderní místo. Jde o klasiku, která jen málokdy vychází z módy.

Dlaždice s geometrickým vzorem
Dlaždice s různými zajímavými geometrickými tvary budou letos velmi populární.

Návrat do přírody

Krásná keramika, jutové koberce, lněné ubrusy či stoly z masivu, všechny obdobné předměty a materiály budou letos v kurzu. Jejich barevná paleta se pohybuje od bílé, krémové, až po šedou. Návrat zažívá i tmavé dřevo. Jde pravděpodobně o cílený odklon od světlých skandinávských dřevin, které se dlouhá léta těšili obrovské popularitě. Výrazné dřeviny s nádechem černé jsou tedy opět in.

Masivní tmavé dřevo
Masivní tmavé dřevo bude opět dominantou našich interiérů.

Čistota tvarů

Kuchyň, ložnice či obývací pokoj, všechny místnosti by měly být definovány čistými tvary a liniemi. Prostor by měl být vzdušný a bez těžkých dekorací, přednost byste měli dát raději nápaditým řešením pro úložné prostory. V ložnici by měl převládat klid, harmonie a uklidňující prvky. Vyhýbejte se křiklavým barvám a doplňkem.

Úložné prostory v obývacím pokoji
Velký důraz bude kladen i na úložné prostory.

Wabi-sabi

Tento záhadný název pojmenovává japonský pohled na umění nacházet krásu v nedokonalosti. V interiérovém designu se to odráží například na ručně vyrobených doplňcích. Zmíněné lněné textilie či přírodní keramika jsou také součástí tohoto nového trendu. Uvolněnost a ležérnost se přenesla do všech místností a naznačuje, že nedokonalost je v pořádku. Wabi-sabi styl není důkazem lajdáctví nebo autentičnosti. Charakteristickými prvky se stávají asymetrie, jednoduchost, skromnost, důvěrnost a ruční práce.

Wabi-sabi styl
Ležérní styl wabi-sabi můžeme vidět nejen v domácnostem, ale například i v moderních kavárnách.

Barva se přenesla do kuchyně

Barevné kuchyně a kuchyňské vybavení se vrátilo zpět do módy. Kuchyně se stávají jemnějšími, namísto ostrých kontrastů kov-dřevo nebo černá a bílá můžeme stále častěji vidět odstíny světlezelené, bleděmodré či dokonce růžové.

Modrá kuchyň
Modrá kuchyň letos nebude žádnou neobvyklostí.

Jaké barvy budou letos populární?

Teplé a zemité barvy budou v roce 2018 hojně využívány. Žluto-hnědá, terakota či starorůžová budou opět módními barvami. Používané budou nejen na stěnách, ale i na nábytku a dekoračních předmětech. Návrat zažívá i mosaz. Na své si přijdou i milovníci kurkumy a potěšíme i nadšence syté modré, protože zůstává trendy.

  • Komentáre
  • Podobné články
0
Design Interiér Novinky

Industriální bydlení: Styl bohémů a rebelů

0
Novinky Péče o tělo Zdraví

Proč i štíhlé ženy mají celulitidu?

0
Lifestyle Novinky Zdraví

5 věcí, které se změní ve vašem životě, když omezíte sociální sítě

Navigácia

Magazíny