Jarní očista šatníku – pryč se zbytečnostmi!

Zdá se, že zima nám už konečně dala definitivně sbohem a my nemůžeme být šťastnější. Postupně vytahujeme prvé sukně, přechodné bundy či polobotky. I vy při každoroční sezónní reorganizaci šatníku najdete množství věcí, které jste nenosili už několik měsíců, ale i tak je spokojeně vrátíte zpět v dobré víře, že jednou možná změníte názor? Tento rok je čas na změnu.

Vyřazování věcí může být pro nejednu ženu bolestivá záležitost. Jaro je však roční období jako stvořené pro úklid šatníku a zbavování se nepotřebných věcí. Pokud máte po zimě svetry nebo bundy, které jste si během uplynulých měsíců ani jednou neoblékli, pryč s nimi! Bohužel, i každodenně nošení favorité občas ztratí svůj tvar nebo se jednoduše zničí, a tak je opravdu zbytečné jejich nadále přechovávat. Nabízíme vám pár dalších očistných rad.

Zimní svetry v šatníku
Vytřiďte po zimě obnošené věci, které by jen zbytečně dále ležely ve skříni.

Ukliď ve skříni, uklidíš si i v hlavě

Podívejte se do své skříně nebo šatníku a spočítejte, kolik kalhot vlastníte. Jsou opravdu všechny připravené na to, abyste si je oblékli? Nebo ještě lépe, jste vy připravené vyjít kterýchkoli z nich hned teď na ulici? Ne? Tak klidně se poloviny z nich zbavte. Uvidíte, jak se vám uleví.

Ano, je pravda, že některé trendy se ve vlnách vracejí zpět do módy, ale pokud ten flitrovaný top byl naposledy in na střední škole a od té doby jen bezvládně leží na polici, možná je čas na menší reorganizaci. Říká se, že pořádek ve skříni jde ruku v ruce řádem v hlavě. Tak pojďme do toho.

Pro ještě lepší motivaci můžete vyzkoušet i metodu KonMari japonské expertky na úklid Marie Kondo. Její pravidla zahrnují i reorganizaci šatníku. Uklízet byste měli podle kategorií, ne podle místností. Pokud se tedy pustíte do kategorie oblečení, prvním krokem je shromáždit vše vaše oblečení na jedno místo. To vám umožní zjistit, jaké obrovské množství věcí vlastníte. Člověk konfrontován s touto skutečností je pak nucen uznat, že je čas udělat změnu a začít věci vyřazovat. Kritérium toho, zda si věci ponechat nebo vyhodit, by mělo být to, zda vás dané předměty dělají šťastnými.

Bílé věšáky na stojanu
Uvolněte prostor novému smýšlení.

Stačí jedny motivační kalhoty

Určitě vás nenutíme, abyste se zbavili všeho oblečení, které vlastníte a zbožňujete. Bylo by to hloupé a neekonomické. Pokud však podrobíte svůj šatník důkladné analýze, zjistíte, že se v něm opravdu může nacházet množství zbytečného oblečení. Nemluvě o poškozených a vytahaných kouscích. Totéž platí i o oblečení, do kterého se snažíte roky zhubnout. Potřebujeme se každé ráno znervózňovat pohledem na kalhoty, které nám stále nesedí? Nechte si maximálně jeden takový kousek jako motivaci, ostatní musí jít pryč.

Zavěšené košile na věšáku
Podrobte svůj šatník z času na čas podrobné analýze, bude se vám snadněji žít.

Zorganizujte bazar oblečení

Existuje množství způsobů, jak naložit s nepotřebným oblečením. Všechny vámi vyřazené kousky vyperte a zkompletovala sbírku odneste například do sběrny oblečení, na charitu nebo své oblečení darujte někomu, o kom víte, že ho potřebuje více než vy.

Další skvělý a zábavný způsob, jak se zbavit nepotřebného oblečení, je uspořádání jarního bazaru, kde můžete za symbolické ceny prodat své věci. Pokud si netroufáte na vlastní akci, můžete se zúčastnit i různých obdobných akcí, které bývají organizovány již v každém větším městě. Pokud se vám nechce vyjít do ulic, existuje i možná internetových bazarů, kde se můžete zaregistrovat a prodávat své oblečení, obuv či doplňky.

Jarní burza oblečení
Jarní bazar oblečení je skvělý způsob, jak posunout dále své nepoužívané kousky.

Co další mohu vyhodit, když už dělám jarní očistu?

Jsme velmi rády, že se ptáte. Jarní úklid si zaslouží celý náš byt či dům, nejen šatník. Určitě každý z nás vlastní množství věcí, které už nikdy nebude potřebovat. Hromadění předmětů, které se nám mohou ještě někdy sejít, není v pořádku. V první řadě spolu s oblečením vyhoďte i staré boty. Zničeny kousky okamžitě vyhoďte, nepohodlné nebo nenošené boty darujte nebo prodejte.

Dalším bodem jsou ponožky bez páru. Buď poputují do koše spolu se starým spodním prádlem, nebo ty odvážnější z nás mohou nosit každou ponožku jinou. Revizí by měl projít i nás make-up. Líčidla po záruce nemusí být zkažené, ale naší tváři rozhodně nedělají dobře. Zejména takové druhy jako rtěnka či korektor nanášíme přímo na pokožku, čímž se do výrobku dostává kožní maz nebo různé bakterie. Časem se zde mohou množit spolu s plísněmi, které rozhodně na tváři mít nechcete.

Podobně jako staré šaty, ani staré časopisy nemají žádnou hodnotu, pokud se vám povalují ve sklepě. Vzhůru s nimi do sběrného dvoru. Málokdo z nás je šílený milovník úklidu. Je však třeba připustit, že uklizený byt a šatník opravdu s sebou přinášejí pocit většího klidu a také zadostiučinění z dobře vykonané práce. Přejeme vám hodně štěstí a buďte k sobě nekompromisní.

  • Komentáre
  • Podobné články
0
Architektura Interiér Novinky

Z kaple na kopci se stal stylový víkendový dům na samotě

0
Design Interiér Novinky

Znáte pravidla severských interiérů?

0
Novinky Relax Sport Zdraví

Jóga hýbe světem. Rozhýbe i vás?

Navigácia

Magazíny