Jak dosáhnout bezchybnou pedikúru?

Nechce se vám platit za drahou pedikúru v salonech? Nebo nemáte na hodinovou pedikúru prostě čas? Naučíme vás pár triků, díky nimž ji zvládnete v pohodlí domova během sledování oblíbeného seriálu!

Úplně vám rozumíme. Najít pedikérku, která skutečně ví, co dělá a poslouchá i vaše požadavky, stojí velkou investici času. Proto vám přinášíme jednoduché tipy na to, jak si udělat pedikúru doma za zlomek ceny, jakou by vám účtovali v salonech. Pokud již máte krásné paty, o kterých jsme psali v minulém článku, nic vám nebrání v úpravě celého chodidla.

Barevné laky na nehty
STOP nudným nehtům! Pohrajte si s barvami i se vzory.

Jak na to?

1. Vymočte si nohy v teplé lázni – Potřebujete lavor s teplou vodou a se solí, do kterého si vložíte unavené nožky po celém dni na 15 minut. Díky koupeli vám pokožka změkne a vy s ní budete moci dále pracovat.
2. Vezměte si do rukou pemzu – Pomocí pemzy odstraníte starou kůži z chodidel. Pro zkoušku správnosti si je pohlaďte dlaní a určitě budete cítit, které části ještě máte dále obrušovat.
3. Odstraňte z nehtů starý lak – Vezměte klasický tampon a odlakovač a dejte pryč starý lak. Nic nepřelakujte a nezachraňujte, jdeme pěkně nanovo.
4. Zastřihněte si nehty – Zastřihávání nehtů je velmi důležité téma a na kvalitních nůžkách a kleštičkách nesmíte šetřit. Pamatujte, že správný tvar nehtu má tvar čtverce se zaoblenými rohy. Také si je nezastřihujte „až do masa“ a nikdy, ale opravdu nikdy si je nezastřihávejte do kulatého tvaru. Zaděláte si na zarůstání nehtu, zánět a setkáme se na chirurgii…
5. Nakrémujte si chodidla – Hydratace musí být, takže si nakrémujte celé chodidlo, včetně kůže mezi prsty a nehtům dopřejte speciální olejíček. Je na vás, zda zvolíte ten z drogerie, nebo využijete klasický olivový olej.
6. Lakujemeee – Nyní se můžete hrát s barvičkami. Použijte molitanové násadky, které vám dostatečně oddělí prsty. První vrstva by měla být vždy vrstva bezbarvého laku, který může plnit zároveň funkci i zpevňujícího či vyživujícího. Pak, pokud chcete, následují různé barvy, pásky, nálepky.

Výbava na pedikúru
Na svém pedikérském setu rozhodně nešetřete!

Nude pedikúra či sytá dračice?

Už dávno neplatí, že barva na nohou musí ladit s tou na rukou, tak jako neplatí, že barva kabelky nutně musí být stejného odstínu jako vaše lodičky. Dnes je vše otevřené, barevné a toto volnomyšlenkářství se podepsalo i na trendech v lakování. Stále jsou top nude tóny, které na ženách milují zejména muži. Tělová béžová, jemná růžová, perleťová či bezbarvá – to jsou ty elegantní a jemné barvičky. Rozhodnout se také můžete pro sytou jednu barvu (mezi nejoblíbenější patří krvavě červená, královská modrá či černá). V takovém případě však naneste dvě vrstvy laku, aby byla dominance barvy vyzvednuta. No, a pokud si chcete léto užít „se vším všudy“, tak se odvažte a přidejte kamínky a různé obrázky, na které v drogeriích najdete šablony a pomůcky.

Domácí pedikúra
Správný tvar nehtu má tvar čtverce se zaoblenými rohy.

A když už máme krásné léto a všechny budeme chodit o dva stupně opálenější než měsíce předtím, využijte toho a sáhněte po barvách, které nikdy nevyniknou tak nádherně jako právě během léta. Které máme na mysli? Jsou jimi pastelově žlutá a bílá. Na opálených nožkách se vyjímají a dotvářejí váš outfit do dokonalosti.

  • Komentáre
  • Podobné články
0
Lifestyle Novinky Tipy a inspirace

Tip na knihu: Volání netvora

0
Lifestyle Novinky Tipy a inspirace

Tip na knihu: Jak se stát Pařížankou … ať žijete kdekoliv

0
Móda Trendy

Jak vybrat sluneční brýle pro vaši tvář

Navigácia

Magazíny