Jarní očista těla i duše

Po dlouhé a tuhé zimě se k životu probouzí nejen příroda, ale i naše těla. Abyste se na jaře cítila jako znovuzrozená, zbavte se všech škodlivin, které se ve vás usadily během zimy. S očistou organismu přichází i čistá mysl a krásnější myšlenky. Uvažujete i vy nad jarním detoxem? Dávejte pozor, ať to nepřeženete a až příliš se nepročistíte. Ano, i to se dá. Ale s naší pomocí to budete mít pod kontrolou.

Máte po zimě pocit, že vás něco tíží? Možná jsou to jen nepotřebné látky a toxiny, které se vám usadily v těle a v teple tam přežily zimu. Zbavte se jich a vykročte do jara rozkvetlá a plná energie. Myslete však na to, že všeho moc škodí. Jarní detox by neměl trvat příliš dlouho a neměl by vás zbavit i těch dobrých živin, které vaše tělo potřebuje. Při detoxu nejde o to, abyste zhubla, ale abyste své tělo zbavila látek, které po zimě nepotřebuje. Těch pár shozených kil berte jen jako velmi příjemný bonus.

Detox a hubnutí
Při detoxu můžete, ale také nemusíte zhubnout.

Stačí pár dní

A tím myslíme opravdu pár. Jarní půst v podobě detoxu by neměl trvat déle než dva, maximálně tři dny. Během těchto dní tělo vystavíte jisté zátěži, protože budete přijímat pouze základní látky a příjem energie bude v důsledku toho snížen. Možná se vám to zdá málo, ale věřte, že i po dvou dnech poctivého detoxu se budete cítit mnohem lépe a budete se sebou spokojená. Detox je skvělá volba pro všechny ženy, které chtějí začít s novým životním stylem, ale neumí se nakopnout. Během těchto dní začněte i s pohybem a uvidíte, že pak se vám bude pokračovat mnohem lehčeji.

Detox a pohyb
Přidejte k detoxu i pohyb a kila půjdou dolů rychleji.

Co chcete pročistit?

Uvědomte si, že za dva dny nedokážete detoxikovat celé tělo. Rozhodněte se, který orgán si chcete pročistit a podle toho si nakupte ovoce či zeleninu, ze kterých si budete připravovat čerstvé šťávy. Na očistu střev jsou vhodné jak ovocné, tak i zeleninové šťávy, lymfatickému systému pomůže grepová šťáva a čaje ze šípků a kopřivy. Játra vyžadují dlouhodobější detoxikaci, ale i dva víkendové dny očisty jim určitě prospějí. Pijte čaj z ostropestřce mariánského a pampelišky a vyzkoušejte šťávy se základem z červené řepy.

Detox a čerstvé šťávy
Ovocné a zeleninové šťávy jsou základem jarního detoxu.

Chutné a zdravé šťávy

Při drastickém detoxu si můžete způsobit žaludeční vředy nebo jiné nepříjemnosti, o které jistě nestojíte. Zkuste postupně změnit svůj životní styl a stravovat se tak, abyste detox vůbec nepotřebovala. Vylučte nebo alespoň omezte jídla, která vám v žaludku mohou nadělat neplechu a zbytečně zatěžují organismus. Snažte se dodržovat pitný režim a během detoxikačních dní upřednostněte tekutou stravu před tuhou. Vedle zeleninových a ovocných šťáv nezapomínejte ani na čistou vodu a neslazené bylinkové čaje.

Červený životabudič

Červená řepa je takový nenápadný červený zázrak, který mnozí z nás znají pouze jako nepříliš chutnou přílohu ve školních jídelnách. Přitom je plná vitamínů a na jarní detox je jako stvořená. Podporuje správnou funkci jater a ledvin, tvorbu krve, snižuje cholesterol, posiluje vlasy a nehty a zlepšuje pevnost pokožky. Zařaďte do svého jídelníčku toto zdravé smoothie z červené řepy i po detoxu a nebudete litovat.

Detox a cvikla
Cviklová šťáva pročistí váš organismus a nakopne vás do jara.

Ingredience

  • 1 menší červená řepa
  • 1 mrkev
  • 1 jablko
  • 1 čajová lžička nastrouhaného zázvoru
  • citronová šťáva
  • voda

Postup

Červenou řepu, mrkev a jablko očistěte a nakrájejte na kousky. Všechny suroviny pořádně rozmixujte a přidejte vodu podle potřeby. Je na vás, zda chcete smoothie hustší nebo více řídké. Pokud vám v nápoji chybí něco sladkého, přidejte trochu medu nebo do smoothie přimixujte nějaké sladké ovoce, například banán.

Leze na vás každoroční jarní deprese? Poražte ji detoxem, díky kterému se vyplaví toxiny nejen z vašeho těla, ale i z mysli. Po krátké, ale zato účinné očistě vás čeká čistá a svěží pleť bez kruhů pod očima, více energie, ale i méně výrazná celulitida a plošší bříško. Budete se lépe cítit ve vlastním těle a možná zjistíte, že tu čokoládu ke štěstí vůbec nepotřebujete.

  • Komentáre
  • Podobné články
0
Péče o tělo

Jak pečovat o barvené a zesvětlené vlasy

0
Strava Zdraví

Jak vyrobit zdravou domácí zmrzlinu

0
Novinky Strava Zdraví

Cukr náš každodenní

Navigácia

Magazíny