Jak se proměnit na neodolatelnou femme fatale? Noste klobouky!

České ženy nemají na klobouky odvahu a do svých outfitů je zařazuje jen mizivé procento. Proč byste je měla začít nosit? A proč by je neměla nosit jen princezna Kate?

Nadčasová elegance

Klobouky se označují před každou letní sezónou (a pak znovu před podzimní) za horký hit. Nikdo nepodceňuje jejich praktičnost a funkčnost, obzvláště využitelné jsou během horkých dní u moře, kdy nám slouží k tomu, abychom nedostali úpal, popřípadě, aby nikdo nezjistil, že postava v plavkách, do kterých se nám nepodařilo zhubnout ani letos, patří nám :-). Pokud v létě pálí slunce, ochrání vás. Pokud na podzim prší či v zimě sněží, opět ochrání vaši hlavu. Zachrání vás i tehdy, pokud máte takzvaný bad hair day a jsou vaší berličkou, pokud jste se oblékla totálně bez inspirace a potřebujete to celé něčím osvěžit.

Nadčasová záležitost
Klobouk je nadčasový kousek, který bude v kurzu vždy.

Barevné klobouky

Jsou stylové a nápadité a právě díky nim můžete ze sebe vykouzlit hvězdu. Klobouky různých tvarů, velikostí a barev jsou naši favorité. Důležité je vybrat si takový, který sedne k vaší tváři, k vlasům a určitě i k výšce. Už jste na internetu zaručeně viděla, že barevná škála klobouků se pohybuje skutečně od výmyslu světa. A ne náhodou! Vždyť si jen představte pochmurné listopadové pondělí, zatímco budete mít na hlavě cyklámenový klobouk! Tento příjemný barevný akcent vás nejen změní na bohyni, ale zlepší náladu i kolemjdoucím.

Barevný klobouk
Správně zvolený klobouk vytvoří barevný akcent, ze kterého všichni odpadnou.

Slaměné klobouky

Nosit slunečník nebo dostat úpal jsou také možnosti, jak přežít léto, my se však přikláníme ke krásným, velkým slamákům. Ideální je slaměný klobouk s velkou stříškou, a pokud zapojíte špetku kreativity a ozdobíte si ho mašlí nebo květem, sklidíte deset bodů z deseti.

Tři pravidla:

  1. K dlouhým, volným šatům a k halence se slim kalhotami se hodí velké klobouky.
  2. Kromě sportovního outfitu využijete elegantní klobouky k čemukoliv. Poznáte je tak, že mají méně hranatý tvar.
  3. Vezměte mámě ze skříně starý klobouk a ozdobte si ho. Vintage klobouky berou dech.
Slaměný klobouk na pláži
Klobouk splňuje nejen estetické hledisko, ale i praktické.

Fascinátor

Pokud se chystáte na ples nebo na svatbu, sáhněte po vynálezu jménem fascinátor. Správně, všechny okolo fascinuje a vašemu vzhledu dodá dávku nonšalantnosti. Jde o malý klobouček, květinu, mašli nebo o jinou extravaganci, která bude připnutá ve vašich vlasech. Nosí ho aristokratky, ale pokud víte, jak na to, můžete jí být i vy. A tedy fascinátor umísťujeme na pravou nebo na levou stranu hlavy, pokud z něj visí krajka, měla by zakrývat pouze jedno oko a sahat by měla maximálně po nos. Jelikož se z hlavy během celého večera nesundavá, zvolte takové barvy, které budou korespondovat s vašimi šaty. A v neposlední řadě si ho připevněte tak, aby se na vaší hlavě nehýbal, ale ani vás netlačil.

Extravagantní fascinátor
Tento fascinátor patří mezi extravagantnější kousky, ale existují i jemnější varianty.

Bandana

Poslední roky Bandaně propadly všechny celebrity. Je to vzorovaný šátek, který si můžete uvázat na množství způsobů a díky tomu budete vypadat vždy jinak. Představuje výbornou alternativu pro dámy, které nemají na klobouk odvahu, ale chtějí se a) chránit před sluncem, b) využít ho jako čelenku, c) obmotat si jím cop.

bandana
Jeden ze způsobů, jak se dá bandana uvázat.

Experimentujte s těmito vlasovými doplňky, protože dokáží perfektně ozvláštnit všední dny. Zahoďte zábrany a zkoušejte, dokud nenajdete ten, který vyrobili právě pro vás.

  • Komentáre
  • Podobné články
0
Móda Novinky Trendy

Inspirace outfitů na letní festivaly

0
Móda Trendy

Jak vybrat sluneční brýle pro vaši tvář

0
Lifestyle Novinky Osobnosti

MFF Karlovy Vary 2017: Nahlédnutí do zákulisí

Navigácia

Magazíny