Svěží a zdravá pleť i v zimě. Jak na to?

Minusové teploty, suchý vzduch a více vrstev oblečení – to jsou faktory, které naší pokožce v zimních měsících neprospívají. Tělo máme jen jedno a určitě nikdo z nás nechce, aby v zimě trpělo. Dopřejte v tomto období pokožce péči, kterou si zaslouží, a pořádně se hýčkejte.

Krémujte, krémujte, krémujte

Prvním a nejdůležitějším pravidlem je pravidelné krémování pokožky. Myslete na to, že chránit je třeba nejen obličej a rty, ale i ruce a celé tělo, které skrýváme pod vrstvami oblečení. Už dávno neplatí, že v zimě bychom se měli vyhýbat hydratačním krémům. Dnes máte na výběr z množství kvalitních krémů, které jsou šetrné k pokožce a chrání ji před mrazem.

Nejúčinnějšími bojovníky proti mrazu jsou krémy s olejovými složkami nebo noční krémy, které v sobě skrývají více mastných složek a výživných látek. Mastná pleť v létě mnohým ženám způsobuje problémy. V zimě si však vyžaduje méně péče, protože obsahuje více mazových žláz než jiné typy pleti a boj s mrazivým počasím zvládá mnohem lépe.

I v zimě je třeba dbát na dostatečnou hydrataci pleti.
I v zimě je třeba dbát na dostatečnou hydrataci pleti.

Chraňte se před sluncem

Zimní slunce může pokožce uškodit stejně jako jeho horké letní paprsky. Dopřejte své pokožce pořádnou ochranu před sluncem i v zimě. Mrazem zčervenalé tváře mohou na muže působit svůdně, ale v zimě jsou také projevem popraskaných žilek a vysušené pokožky.

Pokud se vydáte na hory, nezapomeňte na krémy s ochranným UV faktorem. Sluneční paprsky jsou ve vyšší nadmořské výšce intenzivnější. Ostré slunce se odráží od ledu a sněhu a proniká i přes mraky. Spálení obličeje hrozí i tehdy, když teplota klesá pod nulu a nám se zdá, že slunce nehřeje tak jako v létě.

Chraňte se před sluncem - i v zimě může uškodit.
Chraňte se před sluncem – i v zimě může uškodit.

Hydratujte i zevnitř

V horkých měsících je pro nás pitný režim samozřejmostí, ale s příchodem zimy na to zapomínáme. Tělo však i nyní potřebuje hydrataci stejně jako v létě. Žízeň pokožky v mrazech zaženete vodou, ale i teplými čaji. Ty rozpálí celý organismus a zklidní mrazem zkřehlou pleť.

Ideálním společníkem na prokrvování kůže je čaj z čerstvého zázvoru, který působí i jako prevence proti nachlazení. K dlouhým zimním večerům neodmyslitelně patří i skořice. Většinou se nám spojuje s pečením a svařeným vínem. Zkuste však zalít dvě polévkové lžíce skořice vroucí vodou, přidejte med a chutný čaj je na světě. Pokud vás trápí studené nohy a ruce, sáhněte po čaji z listů jinanu. Výborně prokrví celé tělo a navíc pozitivně ovlivňuje paměť.

Horký čaj z čerstvého zázvoru zahřeje a prokrví celé tělo.
Horký čaj z čerstvého zázvoru zahřeje a prokrví celé tělo.

Raději sprchu než koupel

Dlouhá a horká koupel pokožku vysušuje, proto bychom raději v mrazivém období měli upřednostnit teplou sprchu. Kůže je v zimě dehydratovaná z neustálého nošení oblečení a suchého vzduchu, takže horká voda jí v tomto období ještě více ubližuje. I po sprše myslete na pořádné krémování celého těla, nejlépe speciálními mléky pro atopiky. Jsou určeny na extrémně vysušenou pokožku, na které zanechávají ochranný film. Nahradit je můžete i obyčejným kokosovým olejem či kosmetickou vazelínou.

Pokožka se vám za pravidelné krémování odvděčí svou hebkostí.
Pokožka se vám za pravidelné krémování odvděčí svou hebkostí.
  • Komentáre
  • Podobné články
0
Strava Zdraví

Lehké letní saláty ideální na večeři

0
Krása Móda Novinky

Správná rtěnka dokáže zázraky! Objevte její kouzlo.

0
Móda Módní seriál Novinky

Základy šatníku – bílá košile

Navigácia

Magazíny