Velké snídaňové dilema: co ano a co ne?

Snídaně je základ dne – to nám vštěpují do hlav už od malička. Nejdůležitější jídlo dne vás může nastartovat na to, co vás čeká, ale může vás také velmi rychle unavit. Je jen na vás, zda budete snídat jako králové nebo vyjdete z domu bez snídaně. My jsme však všemi deseti za to, abyste se naučili správně snídat. Začněte den zdravě a ovlivní to celý váš den.

Ráno vstanete, rozlepíte oči, obléknete se a utíkáte do práce. Je vám tento ranní scénář povědomý? Zkuste do něj vtěsnat zdravé snídaně a uvidíte, že i do práce se vám bude každý den odcházet mnohem snadněji. Ne nadarmo jsou snídaně nejdůležitější jídlo dne.

Snídaňový klub

Vždy jste chtěli patřit do nějakého klubu? Přidejte se k tomu snídaňovému a neprohloupíte. Pokud nemáte ve zvyku snídat, nemusíte se hned přemáhat a natlačit do sebe misku ovesné kaše nebo míchaná vejce ze čtyř vajíček. Začněte postupně. Přivstaňte si o pár minut dříve, abyste do sebe snídani nenaházeli příliš rychle. Vytvořte si ze snídaně rutinu, na kterou se budete těšit už večer při uléhání do postele.

Zdravá snídaně a kaše
Ovesná kaše je královnou snídaně – má hodně vlákniny a málo kalorií.

Jedině zelené smoothie

Dejte zelenou zeleninovému smoothie a máte vyhráno. Proč? Neboť šťávy s ovocným základem obsahují příliš mnoho cukru v jedné dávce. Do těla byste tak dostali mnohem cukru a kalorií, než potřebujete. Ovocné smoothie člověk vypije velmi rychle, ale představte si, že byste za 10 minut měli sníst banán, jablko, pomeranč, pár jahod a zapít to sklenicí vody. Postavte své snídaňové smoothie na zelenině a zabijete dvě mouchy jednou ranou. Získáte potřebné vitaminy na nastartování dne aniž abyste „přesladili“.

Malé milé maliny

Zařaďte do svého snídaňového menu maliny. Malé růžové plody obsahují hodně antioxidantů a příznivě ovlivňují imunitní systém. Jsou plné vitaminu C a působí jako prevence proti různým očním poruchám a artritidě. A to ani nezmiňujeme fakt, že maliny neobsahují cholesterol, mají minimum kalorií, a přesto chutnají božsky.

Zdravá snídaně a maliny
Dopřejte si ke snídani hrst malin. Nyní v létě jsou plné vitaminů a chutnají úžasně.

Bez kávy není den

Máme vynikající zprávu pro všechny kávoholiky. Různé studie již vícekrát dokázaly, že jeden nebo dva šálky kávy denně jsou zdraví prospěšné. Káva snižuje riziko výskytu Alzheimera a má pozitivní vliv na kardiovaskulární systém. Zdraví je prvořadé, tak začněte den něčím, co vás hřeje u srdce. Například i takový šálek oblíbené kávy.

Zapomeňte na anglické snídaně

Bohaté snídaňové stoly plné voňavých jídel od výmyslu světa lákají snad každého. Vajíčka v kombinaci se slaninou, klobáskou, fazolemi a k tomu sladké pečivo však příliš zatěžují organismus a neprospívají ani našemu srdci. Organismus namísto nabití energií unavují hned zrána. Angličané jsou na takovou hostinu zvyklí, protože většinou snídají před obědem a obědvají večeři. Pokud máte chuť na snídaně hodné anglických králů, naplánujte si je na víkendový brunch.

Anglická snídaně
Pravidelné snídaně hodné anglických králů vám mohou způsobit akorát tak královské problémy.

Najít snídaně, které vám budou vyhovovat a chutnat i časně ráno může být někdy náročné. Zkuste si najít pár oblíbených jídel, které budete střídat. Začít den pořádnou chutnou snídaní je jeden z nejkrásnějších způsobů jak vůbec začít den.

  • Komentáre
  • Podobné články
0
Design Interiér Novinky

Víte, co je Wabi-sabi – interiérové trendy pro rok 2018

0
Móda Módní seriál Novinky

Historie módy – jak se vyvíjela podprsenka?

0
Novinky Péče o tělo Zdraví

Poznejte nejnovější trendy v přírodních antiperspirantech

Navigácia

Magazíny