Jaro začíná v zahradě

Každá zahrada vypadá po zimě ne právě lichotivě a přitažlivě. První jarní den je však již za námi a konečně tomu nasvědčuje i počasí. Pokud vás pohled z okna do vaší zahrady přivádí do zoufalství, je nejvyšší čas s tím něco udělat. Máte pocit, že posečená tráva a ostříhané stromky jí nepomohou? Máme pro vás pár tipů, díky kterým vaše zahrada rozkvete a nabere jiný rozměr.

Ne všechno je v zahradě o dokonale posekané trávě bez plevele nebo keřích v perfektních tvarech. Zahrada by měla být v první řadě oázou klidu, kde se celá rodina bude cítit příjemně. Nezáleží na tom, zda rozlohou připomíná zahrady ve Versailles nebo spíše malý balkon. Z každé zahrady se dá vytěžit maximum. Někdy úplně stačí dětský domeček plný veselého smíchu či pár nových květů.

Zahrada a péče
Jarní práce v zahradě dokážou být skvělým relaxem.

Kde jsou květiny, tam je život

Zahrada bez květů jakoby ani nebyla zahradou. Oživte tu vaši cibulovými květy, které každý rok rozkvetou i bez přehnané péče. Stačí je na podzim vysadit a na jaře už jen čekat na první kvítky. Jako první vyrůstají sněženky, potom hyacinty, narcisy a tulipány. Barevné jarní květiny jsou krásnou ozdobou každé zahrady. Cibulovinám se výborně daří i v květináčích, takže potěší i zahrádkáře s malou zahrádkou. Květináče si můžete vyzdobit podle svých představ a originální zahrádka je na světě.

Zahrada a květiny
První jarní květiny září barvami a postarají se o pravou jarní pohodu.

Zahrada pro děti

Velké zahrady ocení zejména rodiny s dětmi. Ty se tam mohou dosytosti vyřádit a unavit. I dětské hračky, jako například zahradní domek, prolézačky, skluzavky nebo houpačky dokáží krásně zpestřit obyčejnou zahradu a vnést do ní bezstarostnou dětskou veselost. Domečky můžete během deště, ale i po létě, využít jako odkládací prostor. Na houpačku zase můžete pověsit květiny nebo kolem konstrukce nechat růst popínavé rostliny. Nebo se nechte inspirovat a vyrobte svým dětem originální houpačky.

Zahrada a hřiště
Velká zahrada nabízí množství prostoru na dětské hřiště.

Trochu jiná zahrada

Dodejte vaší zahradě osobitost a odlište ji od všech ostatních zahrad. Hitem v roce 2017 jsou pestré barvy, a to se týká i zahrady. Natřete lavičku výraznou barvou a také při koupi nových květináčů sáhněte po odvážných barvách. Zahradě to dodá správný šmrnc. Večerní posezení nebo párty v zahradě skvěle doplní světýlka. Můžete je zavěsit na stromy jako světelný řetěz či lampiony. V módě jsou také obrovské svícny, které dokáží vytvořit útulnou a romantickou atmosféru.

Zahrada a světla
Světýlka dodají zahradě jedinečnou atmosféru.

Zahrada není vždy o dokonalém trávníku a stromcích v různých tvarech. Důležité je to, jakou atmosféru v ní dokážete vytvořit. Někdy k tomu stačí opravdu pár jednoduchých, ale originálních nápadů, díky kterým vaše zahrada rozkvete.

  • Komentáre
  • Podobné články
0
Lifestyle Novinky Tipy a inspirace

8 věcí, které stihnete ještě tento rok

0
Novinky Strava Zdraví

Cukr náš každodenní

0
Péče o tělo Relax Zdraví

Meditace pro začátečníky

Navigácia

Magazíny