Poznejte nejnovější trendy v přírodních antiperspirantech

I když nás léto už pomalu opustilo, antiperspirant je přesně ten druh kosmetiky, který nás provází po celý rok. Má ženy i muže chránit před nežádoucím pocením a sahá po něm nepochybně nejedna z nás. Snadno dostupné a všudypřítomné deodoranty však nejsou příliš prospěšné pro vaše zdraví. Prozradíme vám, proč je to tak.

Nejlepší by pro naše tělo bylo aplikovat pouze látky, které jsou přírodní a nejlépe takové, které byste se nebáli sníst. Například tělový krém bychom vcelku snadno uměli nahradit přírodním olejem. Umíme vám poradit, jak změnit vaše návyky v používání antiperspirantů.

antiperspiranty léto

Co nám na antiperspirantech ubližuje nejvíc?

Pokud chceme přežít celý den bez fleků na oblečení či nepříjemného zápachu, všechny reklamy nám radí sáhnout po osvědčených sprejích, které nás ochrání po celý den. Už déle je však známo, že právě komerční antiperspiranty a deodoranty vůbec nepřinášejí našemu tělu takový užitek, jaký slibují. Obsahují totiž velké množství nezdravých přísad, které se dostávají každodenním používáním přes kůži přímo do organismu.

Základem většiny antiperspirantů jsou hliníkové soli, které jsou vyvinuty speciálně na to, aby se snadno dostaly do potních žláz a zabránily tak vylučování potu. Na první pohled to může znít jako zázračné řešení. Nebezpečí je však v následném zvýšení činnosti jiných žláz, například na hlavě nebo zádech. Tyto soli se navíc hromadí v našem těle a je známo, že například Alzheimerova choroba přímo souvisí s působením hliníku. Potvrdila to i loňská studie profesora Chrise Exleyho z Keele Univerzity, jehož výzkumy potvrzují, že hliník hraje skutečně roli v úbytku kognitivních funkcí.

Nebezpečí dále číhá v parabenech, které napodobují estrogeny, a tak ovlivňují hormonální soustavu. Parabeny jsou spojovány například s rakovinou prsu. Parfém jako pevná součást antiperspirantů umí v malých dávkách při běžném používání narušit obranyschopnost vaší pokožky. Dokonce i látky, které byly původně vyvinuty jako ochrana proti zamrznutí, se přidávají do deodorantů, aby nevysychaly.

Antiperspiranty
Dejte sbohem pocení přírodní ekologickou cestou.

Jak se škodlivé látky z antiperspirantů dostávají do těla?

Každá z nás nepochybně dbá o svůj zevnějšek a s ním spojenou i hygienu těla. Pokud však deodorant aplikujeme těsně po holení, vytvoříme pro chemikálie nejjednodušší cestu, jak se dostat do organismu. Jemné a nepatrné škrábance na kůži jsou tak vstupní branou pro chemický koktejl. Nebezpečné je i vdechování, takže se spreji opravdu zacházejte opatrně. Jsou škodlivé i pro naše životní prostředí a také pro dýchací cesty.

Zdravé alternativy

Stále větší nárůst počtu veganů přináší na náš trh i velký počet veganské ekologické kosmetiky. Dnes není složité najít v obchodech množství alternativ, které našemu tělu neškodí v takové velké míře nebo jsou zcela bezproblémové. Přírodní antiperspiranty se dají koupit už téměř v každém obchodě s přírodní kosmetikou, zdravou výživou, bylinkami a podobně. Je důležité pečlivě si prostudovat etiketu. Napoví vám více o jejich složení. Nejdůležitější je, aby neobsahovaly žádnou chemii. Nás zaujaly zejména tyto netradiční novinky:

krémový deodorant

Oblíbenou novinkou se staly krémové deodoranty. Aplikují se na podpaží jednoduše jako tělový krém, mají většinou příjemnou nevýraznou vůni a jsou ekologické. Množství z nich se prodává ve skleněných nádobkách, aby byly snáze recyklovatelné.

Krastaly
Buďte ohleduplní ke svému tělu i přírodě.

krystalový deodorant

Slyšeli jste už o krystalových deodorantech? Říká se jim také sůl země a obsahují většinou pouze 100% obroušený přírodní krystal kamence. Jsou buď ve formě tuhého krystalu nebo spreje bez jakéhokoliv parfému. Výběr přírodních antiperspirantů je v dnešních časech opravdu rozmanitý. Pokud se z komerčních deodorantů rozhodnete přejít na ty přírodní, účinek nemusíte zpozorovat ihned. Nebojte se, potřebovat budete přibližně týden na adaptování. V tomto období se vám může zdát málo účinný. Dopřejte tělu čas zbavit se všech škodlivin a přizpůsobit se novým, zdravějším podmínkám.

kokosový deodorant

Pokud rádi experimentujete, můžete si svůj deodorant vyrobit doma. Potřebovat budete jen kokosový olej, kukuřičný škrob, jedlou sodu a esenciální olej. Přírodní silice jsou mnohdy lepší než umělé parfémy. Kokosový olej je třeba pomocí vodní lázně ohřát na tekuté skupenství a všechny ingredience smíchat dohromady na jakousi pastu. Než začne olej tuhnout, dáme celou hmotu do vhodné nádobky, například do obalu vašeho použitého deodorantu.

Pamatujte si, že všechno, co si nanášíte na pokožku, se vstřebává přímo do vašeho těla. Pečujme o něj poctivě z vnějšku i zevnitř. Určitě vám bude vděčné.

  • Komentáre
  • Podobné články
0
Lifestyle Novinky Tipy a inspirace

5 gastronomických trendů, které byste rozhodně měli ochutnat

0
Krása Novinky Péče o tělo Zdraví

Strašák pro každou ženu jménem hallux valgus

0
Relax Zdraví

Vydejte se na procházku!

Navigácia

Magazíny